۱۳۹۰ خرداد ۲, دوشنبه

ناصر حجازی درگذشت
ناصر حجازی، بهترین دروازبان تاریخ فوتبال ایران، صبح امروز و پس از یک مبارزه‌ی طولانی با سرطان سرانجام درگذشت.

آقای حجازی دروازبان اول فوتبال ایران در دهه‌ی پنجاه بود و سابقه‌ی بازی در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین را در کارنامه‌ی خود داشت. او همچنین به همراه تیم تاج قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا را نیز تجربه کرده بود و در کسوت مربی تیم استقلال را به قهرمانی لیگ ایران و نایب قهرمانی آسیا رسانده بود.

ناصر حجازی در سال‌های عمرش به خاطر مواضع و اظهارنظرهای صریح و بی‌پرده‌اش محبوب مردم بود. در یکی از تازه‌ترین نظرسنجی‌های برنامه‌ی پر بیننده‌ی نود اکثر بینندگان این برنامه محبوبیت این دروازبان اسطوره‌ای را نه به خاطر دوران پر فروغ بازیگری‌اش، بلکه به خاطر همین مواضع مردمی و بدون محافظه‌کاری وی عنوان کردند.


در یکی از آخرین موضع‌گیری‌های اجتماعی، آقای حجازی در وبسایت شخصی‌اش به انتقاد از وضعیت اقتصادی مردم بعد از حذف یارانه‌ها پرداخته بود:«دولت می گوید چهل هزار تومان در ماه به مردم کمک میکنیم، مگر مردم گدا هستند ؟ مردم ایران روی گنج خوابیده اند، نفت، گاز و… دولت حق ندارد به مردم کمک کند، دولت باید کار کند، خدمت کند و زحمت و دسترنج مردم را دودستی تقدیم آنها نماید.چهل هزار تومان در ماه به مردم می دهند و بعد چند برابر آن را از جیب مردم برداشت می کنند و سپس ادعای خدمت به مردم دارند.از دید مسوولین خدمت دولت به مردم یعنی کار کردن مردم برای دولت واینکه مردم کار کنند و پولشان را تقدیم دولت نمایند! .برای من گاز می آمد چهل هزار تومان و حالا می آید یک میلیون تومان .گاز به کشور همسایه با مبلغی بمراتب کمتر از آنچه از جیب مردم برداشت می کنند، صادر می شود.با دیدن این شرایط نباید عصبانی شوم ؟ نباید حرص بخورم و شرایط جسمانی ام مثل امروز شود.»

به دنبال این انتقاد، مسئولین صدا و سیما از پخش مصاحبه‌ی او در برنامه‌ی نود جلوگیری کردند و شایعه‌ی ممنوع التصویر شدن وی در رسانه‌ها منتشر شد. هرچند، با وخیم شدن اوضاع جسمانی او این محدودیت لغو شد و مسئولین صدا و سیما با حضور در بیمارستان و در لحظات آخر سعی در دلجویی از ناصر حجازی را داشتند که با مخالفت و انتقاد او روبرو شدند.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر