۱۳۹۰ خرداد ۲, دوشنبه

دستگیری سه شهروند بهائی در ساری و یک شهروند دیگر در تهران
روز گذشته، یکم خرداد ماه، نوید اسدی، صدف ثابتیان و امیرهوشنگ امیر تبار از بهائیان ساکن ساری و سهیل قنبری از بهائیان تهران بازداشت شدند.
نوید اسدی فارق التحصیل رشته حسابداری موسسه بی آی اچ ای BIHE می باشد. صبح روز گذشته ساعت هفت و نیم صبح مامورین اطلاعات ساری به منزل ایشان مراجعه کردند و در حالی که ایشان در خواب بودند مامورین اطلاعات از دیوار وارد منزل شدند. لپ تاب و کتب دینی به همراه عکس های مذهبی منزل نوید اسدی را ضبط کردند و ایشان را بازداشت نمودند.
صدف ثابتیان دیگر شهروند بازداشت شده است که در رشته مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه فردوسی مشهد قبول شدند، که ایشان را ثبت نام نکردند و هم اکنون در موسسه بی آی اچ ای BIHE در رشته حسابداری ترم هفتم مسغول تحصیل هستند. مامورین اطلاعات صبح روز گذشته به منزل ایشان رفته، ضمن ضبط کیس کامپیوتر، لپ تاپ شخصی و کتب و تصاویر مذهبی ایشان را بازداشت کردند. مامورین اطلاعات اتهام ایشان را به خانواده وی “مذهب بهایی” ذکر نمودند.
امیر هوشنگ امیرتبار دیگر شهروند بازداشت شده در ساری است. ایشان ۶۷ ساله هستند و روز گذشته توسط مامورین اطلاعات این شهر بازداشت شدند و تاکنون از ایشان خبری نیست. ایشان از بیماری قلبی، ضعف شدید بینایی، فشار و چربی خون رنج می برند. مامورین اطلاعات ضمن تفتیش منزل ایشان کتب دینی و تصاویر مذهبی، کیس کامپیوتر و لپ تاپ فرزند ایشان را نیز ضبط نمودند. لازم به یاد آوری است که هر سه دستگیری در ساعت هفت و نیم صبح روز گذشته صورت گرفته است.
در تهران نیز سهیل قنبری از مدیران موسسه علمی آزاد، BIHE، روز گذشته بازداشت شد. همسر ایشان در این باره به رهانا چنین گفت:
حوالی ساعت ۱۱ صبح روز یکم خرداد ۹۰ ماموران حکومتی ایران به منزل ما مراجعه کردند. مامورین در حدود ۷ الی ۸ نفر بودند. ایشان را بازداشت کرده و یک کیس کامپیوتر به همراه لپ تاپ ایشان را با خود برده اند.

رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر