۱۳۹۰ خرداد ۲, دوشنبه

ممانعت از برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان بلوچ دانشگاه‏های زاهدان


انجمن‏های علمی و فرهنگی دانشجویان بلوچ دانشگاه‏های زاهدان، همه ساله برای دانشجویان بلوچی که موفق به کسب مدارک دانشگاهی گردیده اند، اقدام به برگزاری جشنهای فارغ التحصیلی در شهر زاهدان می نمایند، که متاسفانه به علت عدم صدور مجوز از سوی مسئولین مربوطه، امکان برگزاری این مراسم منتفی گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین، دانشجویان دانشگاه‏های زاهدان، همه ساله به منظور تقدیر از تلاش و کوشش دانشجویانی که موفق به کسب مدارک عالی در رشته های مختلف شده اند، اقدام به برگزاری جشن فارغ التحصیلی می نمایند.

هدف از برگزرای این مراسم، که در آن علاوه بر دانشجویان فارغ التحصیل و خانواده آنان، علما، اساتید دانشگاه و نخبگان بلوچ نیز حضور دارند، تبیین جایگاه علم و دانش در جامعه، تشویق دانشجویان به کسب مدارج علمی بالاتر و اهمیت دادن به هویت اسلامی، ایرانی و قومی می باشد.
مسئولین استانی با برگزاری این جشن‏های فارغ التحصیلی دانشکده های سیستان و بلوچستان و دانشکده علوم پزشکی، که سابقه چندساله در برگزاری این جشن‏ها دارند، مخالفت نموده و از صدور مجوز برای برگزاری آن خودداری کردند.
گفتنی است، با وجود پیگیری‏های مستمر دانشجویان، مسئولین ذیربط، صدور مجوز را منوط به عدم حضور علمای حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان در این مراسم نمودند که پس از کش و قوسهای فراوان، دانشجویان ناچار به پذیرش این شرط گردیدند، اما در ادامه پیگیریها، با وجود موافقت دانشجویان با این شرط، باز هم مسئولین از صدور مجوز برای برگزاری این جشن امتناع نمودند

سنی آنلاین

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر