۱۳۹۰ خرداد ۱, یکشنبه

۱۵۰ استاد شناخته شده علوم انسانی در معرض اخراج


با نزدیک شدن به ششمین سال ریاست صدرالدین شریعتی بر دانشگاه علامه، دور جدید اخراج، بازنشستگی اجباری و خانه نشینی استادان علوم انسانی کلید می خورد.
حجت الاسلام صدرالدین شریعتی با نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی ۱۳۹۰-۱۳۸۹ و آغاز تعطیلی تابستانی دانشگاهها،پرونده نزدیک به ۱۵۰ استاد علوم انسانی که برخی از آنها از استادان برجسته و عالی رتبه در رشته های مدیریت، جامعه شناسی، ارتباطات، اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی هستند را برای اخراج یا بازنشستگی اجباری آماده کرده است تا با شروع تعطیلات و در غیبت استادان و دانشجویان کار این دانشگاه را تمام و مقدمات ادغام آن در موسسه آموزشی مصباح یزدی در قم را فراهم کند.
تعداد زیادی از این استادان با محاسبه سنوات خدمتی و حتی مرخصی های ذخیره شده در۳۰ سالگی و حتی عده ای در ۲۵ سالگی خدمت خود بازنشسته خواهند شد. در این گروه اسامی کسانی چون

دکتر فرقانی، دکترپیران، دکتر زاهدی اصل، دکتر پناهی، دکتر خانیکی، دکتر باباجانی، دکتر شاکری، دکترشریف، دکتر مشیری، دکتر تقوی، دکتر موذن زادگان و…را می توان نام برد. درگروهی دیگر نزدیک به ۵۰ نفر از استادان به بهانه تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی یا از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی و یا از پژوهشی به آموزشی و… مجددا مورد گزینش قرار گرفته اند و رد صلاحیت آنان قطعی شده است. در این گروه نیز اسامی استادانی چون دکتر ابوالفضل دلاوری، دکتر گل محمدی، دکتر سلامی، دکتر عبدالهی، دکتر افخمی، دکتر محمد شیخی، دکتر احمد نیا، دکتر فرشاد مومنی، دکتر میرزائی، دکتر جهانگرد به چشم می خورد. عده ای دیگر نیز با پرونده سازی های اداری و اخلاقی تحت فشار بسیار شدیدی برای استعفا از دانشگاه قرار گرفته اند.
صدرالدین شریعتی که همزمان با استانداری احمدی نژاد در اردبیل و مدیرکلی مشائی در وزارت کشور، معاون وزیر کشور بود و ازحمایت گسترده مقامات حکومتی از جمله شخص احمدی نژاد و مشائی و وزیر علوم برخوردار است، با اعمال خشونتی بی سابقه و بی توجه به همه نقدها و اعتراضات استادان و دانشجویان، تاکنون دهها استاد برجسته علوم انسانی را طی ۶ سال گذشته اخراج یا بازنشسته کرده است، تعداد زیادی از رشته های منحصر بفرد را در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد تعطیل کرده و چندین گروه آموزشی را هم منحل کرده است. در همین دوره وی دهها نفر از دانشجویان نزدیک به خود را که عمدتا در شبکه «خبر رسانی» به وی فعال بوده اند، با بورسیه تحصیلی روانه دانشگاههای خارجی از روسیه تا اروپای غربی و کانادا نموده است.

بر گرفته: سایت کلمه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر