۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۲, دوشنبه

به زودی محکومان تهرانی از کرج به تهران منتقل می‌شوندغلامحسین اسماعیلی در جلسه شورای عالی قضایی استان البرز با اشاره به وضعیت استراتژیک استان البرز و وجود چند زندان بزرگ با دارا بودن جمعیت کیفری خاص اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های ستاد سازمان زندان‌ها، رشد جمعیت کیفری در سطح زندان‌های استان البرز است؛ از این رو یکی از اهداف ساخت زندان تهران بزرگ، انتقال زندانیان این استان به این مرکز است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، رئیس سازمان زندانها هم چنین می گوید: این خواست تمامی مسئولان کلان‌شهر کرج نیز هست که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ان‌شاالله در آینده نزدیک ۱۵ هزار زندانی که مربوط به حوزه قضایی استان تهران هستند به زندان تهران بزرگ منتقل شوند که این خود قدم بزرگی خواهد بود برای رفع مشکلات زندانیان استان البرز که به قوه الهی مقدمات آن آماده شده است و به زودی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به افزایش نرخ جمعیت کیفری در سطح زندان‌ها گفت: بر اساس تصمیمات کلان کشوری در سال‌های قبل، ستادی تحت عنوان کاهش جمعیت کیفری، رسالت اجرای برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری در سطح مراکز تامینی و تربیتی را به عهده گرفت و سازمان زندان‌ها به عنوان مجری معرفی شد و هم اکنون مسئولیت اجرای آن در تشکیلات دادستانی کل کشور است.
اسماعیلی با اشاره به تشکیل ادارات کل سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه، ادارات کل خود را به استثنای سازمان بازرسی کل کشور تاسیس کرده‌اند. اداره کل زندان‌های استان البرز با وجود اینکه مدت کوتاهی از تشکیل آن می‌گذرد، رشد صعودی خوبی طی کرده است.
رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر