۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۵, پنجشنبه

نگرانی از شرايط اسفبار دراويش زندانی در زندان وكيل آباد مشهد


دراويش بازداشتي در زندان وكيل آباد مشهد در شرايط نامساعدي به سر مي برند.


به گزارش وبسایت مجذوبان نور به نقل از كميته رسيدگي به وضعيت دراويش زنداني ؛ فشارها بر اين عده از دراويش زنداني افزايش يافته و عصر روز چهارشنبه 14 ارديبهشت ماه ، دراويش بازداشتي در زندان وكيل آباد مشهد به دستور مراكز امنيتي ، به بند 6/1 اين زندان كه گفته شده از وضعيت نامناسب و غيربهداشتي برخوردار است منتقل شده اند و حق ملاقات و تلفن آنها نيز دچار محدوديت شده و اين موضوع نگراني خانواده ها نسبت به وضعيت زندانيان را افزايش داده است .
متن اطلاعيه اين كميته بدين شرح است : براساس اخبار واصله از زندان وكيل آباد مشهد ،‌ عصر ديروز چهارشنبه 14 ارديبهشت ماه ، دراويش بازداشتي در اين زندان به اسامي آقایان عبدالرضا کاشانی، شکرالله حسینی، علیرضا عباسی، علی کاشانی‌فر، محمد مروی، نظرعلی مروی و مهندس ظفرعلی مقیمی را به بند 6/1 كه گفته مي شود از شرايط و وضعيت نامناسب و غيربهداشتي برخوردار است منتقل كرده اند . همچنين به آنها اعلام شده كه حق تلفن و ملاقات با خانواده هايشان هم محدود شده است .
اين امر باعث افزايش نگراني در خانواده ها از وضعيت سلامت زندانيان شده است . اين اتفاق در شرايطي رخ داده كه دادستان گناباد در پاسخ به پیگیریهای وکلای دراویش ، وعده به مسايل در روزهاي‌آينده داده بود اما نه تنها هيچ يك از مشکلات از جمله جريان پرونده متشكله عليه حضرت آقاي حاج دكتر نورعلي تابنده ( مجذوبعليشاه ) قطب بزرگوار اين سلسله حل نشد بلكه اين پرونده به شدت در حال پيگيري از سوي مقامات امنیتی و قضايي است و دراويش را نیز تهديد به برخورد وحتی تخريب مزار سلطاني بيدخت كرده و اكنون هم در حركتي ديگر ، با دخالت نهادهاي اطلاعاتی ، فشار بر دراويش زنداني افزايش يافته است .
اين رفتار مسئولين و مقامات قضايي و تناقض در قول و عمل آنان ، موجبات سلب اعتماد مردم به مسئولين و هیئت حاکمه خواهد شد.
دانشجو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر