۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۴, چهارشنبه

بازداشت یک زندانی سابق سیاسی و چند تن دیگر در تهران


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" مامورین وزارت اطلاعات با یورش به منزل دکتر هانی یازرلو او را دستگیر و به بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل کردند.
مامورین وزارت اطلاعات چند روز گذشته به منزل دکتر یازرلو از پزشکان شریف و آزاده و از فعالین سیاسی شناخته شده ایران یورش بردند و او را دستگیر و به بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل کردند. دکتر یازرلو از فعالین سیاسی شناخته شده و از زندانیان سیاسی رژیم پیشین می باشد. او همچنین در دهۀ 60 همراه با همسرش دستگیر و سالها در زندان تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.
دکتر یازرلو به دلیل شکنجه های وحشیانه دهۀ 60 از ناراحتیهای حاد جسمی رنج می برد و بخصوص ناراحتی قلبی او بسیار حاد می باشد و با مصرف دارو بیماری خود را تحت کنترل نگه داشته است. هرگونه استرس و فشار روحی برای او مرگبار می باشد.
در حال حاضر زندانی سیاسی نازیلا دشتی همسر و فرزندانش حامد و هود یازلو چندین سال است که در زندان بسر می برند و از این طریق سعی داشتند که فشارهای روحی و طاقت فرسا را بر او وارد نمایند.
همچنین گزارشاتی حاکی از آن است که علاوه بر دکتر یازلو حداقل 7 نفر دیگر در نقاط مختلف تهران دستگیر و به بند مخوف 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل شدند.اسامی سایر دستگیر شدگان هنوز نامشخص می باشد و به محض اطلاع یافتن از آنها در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.
یورشهای وحشیانه توسط سربازجوی وزارت اطلاعات با نام مستعار علوی فرماندهی می شد و خود شخصا دکتر یازرلو و سایرین را دستگیر نموده است. این جنایتکار علیه بشریت مسئول شکنجۀ وحشیانۀ تعداد زیادی از زندانیان سیاسی است و همچنین توصیه کننده صدور و اجرای حکم اعدام زنده یادان علی صارمی،جعفر کاظمی،حاج آقایی و همچنین عدم درمان وزجر کش کردن بازاری زندانی محسن دگمه چی می باشد.سربازجوی وزارت اطلاعات علوی چند روز پیش دکتر یازرلو راتهدید به بازداشت نموده بود.
از طرفی دیگر دانشجوی زندانی هود یازرلو فرزند دکتر یازرلو شب گذشته پس از طی محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی آزاد شد. محکومیت این دانشجوی زندانی 2 هفته پیش پایان یافته بود ولی جنایتکار علیه بشریت علوی او را از زندان گوهردشت به بند 209 منتقل نمود و مانع آزادی به موقع وی گردید.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران یورش به منازل و دستگیری خودسرانه مردم را شدیدا محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
13 اردیبهشت 1390 برابر با 03 می 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر