۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۳, سه‌شنبه

آمادگی جت های اسرائیلی برای حمله به ایران
"پرس تی وی"، تلویزیون انگلیسی زبان  جمهوری اسلامی، از استقرار جت های جنگنده نیروی هوایی ارتش اسرائیل در عراق و تمرین آنها جهت آمادگی برای حمله به ایران خبر داد.وبسایت رسمی پرس تی وی، این خبر را به نقل از "یک منبع نزدیک به گروه مقتدی صدر" اعلام کرده است.بر اساس این گزارش، "شمار قابل توجهي" از جنگنده‌هاي اسرائيلی در "پايگاه نظامي الاسد" که بزرگترين پايگاه هوايي آمريکا در استان الانبار واقع در غرب عراق است، مشاهده شده‌اند.این گزارش، هواپیماهای مزبور را انواعی از جت های جنگنده U2, F15, F16, F18, F22 و KC10 اعلام کرده است.
دولت اسرائیل در سال های اخیر بارها دولت جمهوری اسلامی را به حمله نظامی با هدف جلوگیری از گسترش برنامه اتمی آن تهدید کرده است. با وجود این، مقام های رسمی جمهوری اسلامی همواره تاکید کرده اند که این تهدیدات واقعیت ندارند، اسرائیل توانایی و جرات حمله به ایران را ندارد و در صورت بروز این اتفاق، پاسخ جمهوری اسلامی به گونه ای خواهد بود که دولت اسرائیل از اقدام خود پشیمان شود.
با وجود این مسائل، انتشار خبر آمادگی نیروی هوایی اسرائیل برای حمله به ایران توسط یکی از تلویزیون های دولتی جمهوری اسلامی، عجیب به نظر می آید.
بر اساس اين گزارش، تمرينات اين هواپيماها که يک هفته طول کشيده، بصورت شبانه صورت ‌گرفته است. منبع نزدیک به مقتدی صدر به پرس تی وی گفته که احتمالا هدف از انجام اين تمرينات، "آمادگي براي حمله به سيستم دفاعي ايران، تخريب رادارهاي ايراني و حمله به اهدافي در عمق خاک ايران" است.
این گزارش در عین حال می افزاید که اين تمرينات "به دور از چشم مقامات عراقي و با همکاري نظاميان آمريکايي" انجام شده است.
ارتش ایالات متحده آمريکا داراي پايگاه‌هاي نظامي متعددي در خاک عراق است و دولت بغداد در نقل و انتقالات هوايي و نظامي صورت گرفته در اين پايگاه‌ها دخالتي ندارد.
سکوت تل آویو و تهران
خبرگزاری رویترز در گزارشی در این باره با اشاره به اينکه "مقامات اسرائيلى هميشه خواهان برخورد با ايران شده اند" مى افزايد: "با اين حال طى هفته هاى اخير شاهد وخامت و شدت گيرى حملات تبليغاتى بين تهران وتل اويو نبوده ايم. لذا حتى اين گزارش تلويزيون دولتى ايران را نمى توان با قاطعيت تصديق کرد."يک سخنگوى ارتش اسرائيل نيز به این خبرگزاری گفته است که اطلاعاتى از اين گزارش ندارد و اصولا ارتش اسرائيل در مورد عمليات خود اظهارنظر نمى کند.مقامات رسمی و رسانه های اسرائیلی در سال های اخیر به طور مرتب از حمله نظامی ارتش این کشور به تاسیسات هسته ای و مراکز حساس نظامی ایران سخن گفته اند.در مقابل جمهوری اسلامی هم مکررا تاکید کرده که در صورت هرگونه تعرض نظامی اسرائیل به ایران، به گونه ای واکنش نشان خواهد داد که "پشیمان کننده" باشد.ایران دارای انواعی از موشک های شهاب است که قادرند تمام خاک اسرائیل را هدف قرار دهند. در سوی دیگر، ارتش اسرائیل یکی از قوی ترین ارتش های جهان و قدرتمندترین ارتش در منطقه است که با صدها کلاهک هسته ای و یکی از پیشرفته ترین واحدهای نیروی هوایی در جهان، مدعی است تاکنون در طول تاریخ در هیچ جنگی شکست نخورده است.
مقامات رسمی و دیپلماتیک تهران تاکنون درباره گزارشی که تلویزیون انگلیسی زبان دولتی جمهوری اسلامی منتشر کرده، اظهار نظر نکرده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر