۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۴, چهارشنبه

مشایی نژاد ،به فساد مادی اخلاقی و رابطه نامشروع متهم شد

article pictureافشای پرونده فساد مالی یار و یاور احمدی نژاد،رحیم‌مشایی:
سایت الف روز گذشته گزارشی را منتشر کرد که براساس آن اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی از سهام‌داران شرکتی به نام سمگا هستند که به ادعای این سایت با سرمایه اولیه ۲۰ میلیارد تومان تاسیس شده و مدیرعامل آن مهدی جهانگیری، معاون سابق رحیم‌مشایی در سازمان میراث فرهنگی بوده است.
این سایت همچنین گزارش کرده است که علاوه بر مشایی و بقایی، مرتضی تمدن استاندار تهران نیز از اعضای این شرکت است. به نوشته الف از جمله رانت‌های ویژه این شرکت واگذاری مجانی بیش از یک میلیون مترمربع زمین در لویزان با مصوبه هیات دولت و همچنین واگذاری ۳۱ هزار مترمربع زمین در اطراف فرودگاه امام خمینی بوده که هزینه کارشناسی آن‌ها ۳ میلیارد تومان بوده است.
سایت نزدیک به احمد توکلی مدعی شده است که شرکت سمگا از زمان تاسیس تاکنون حداقل ۶ شرکت بزرگ اقماری تاسیس کرده که یکی از آن‌ها با عنوان بانک گردشگری، اکنون ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارد.
این سایت با اشاره به اینکه گزارش خود را پس از مشورت با وکلای دادگستری تنظیم کرده، آمادگی خود را برای حضور در دادگاه و دفاع از محتویات گزارش اعلام کرده است.
اما این تنها اتهام رحیم‌مشایی در روز گذشته نبود. علاوه بر گزارشی که توسط الف منتشر شد، خبرگزاری فارس هم به نقل از سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرد که احمدی‌نژاد دستور داده به رابطه میان یک زن، که فارس وی را "رانت‌خوار" نامیده است، با دفتر وی رسیدگی شود. گفته می‌شود این زن در نقاط مختلف کشور مجوز تاسیس نهادهای گردشگری را گرفته و فرمانداران شهرهای مختلف را تهدید کرده که در صورت عدم صدور مجوز از طریق نهاد ریاست‌جمهوری با آن‌ها برخورد خواهد کرد.
پیش از این رضا گلپور نیز در نامه‌ای خطاب به رحیم‌مشایی، وی را به فساد اخلاقی و رابطه نامشروع متهم کرده بود.
آرش بهمنی /روز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر