۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۷, شنبه

اعتراض پدر شبنم مددزاده به انتقال ناگهانی دخترش به زندان قرچک ورامین

article picture


پدر شبنم مددزاده در اعتراض به انتقال ناگهانی دخترش به زندان قرچک ورامین: «۲۰۰ نفر را از رجایی شهر منتقل کرده اند»
پدر شبنم مدد زاده، دانشجویی زندانی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که وی غروب سه شنبه بدون هیچ توضیحی از زندان رجایی شهر کرج به زندان قرچک ورامین منتقل شد. این درحالیستکه طبق حکم دادگاه شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه او محکوم به تبعید در زندان رجایی شهر کرج است. عبدالعلی مدد زاده، پدر این دانشجوی زندانی که از انتقال دختر کوچکش شوکه است به کمپین گفت: « دیروز مادرش از تبریز به کرج رفته بود تا دخترش را ملاقات کند اما به او اجازه ملاقات نداده بودند و به او گفته بودند که آنها در حال رفتن به زندان قرچک هستند و ملاقات نداده بودند. از دیروز تا حالا ما مانده بودیم که یعنی چه. امروز صبح شبنم فقط یک دقیقه زنگ زد و گفت که بابا اینطوری شده . به او اجازه داده بودند که یک دقیقه زنگ بزند و به ما خبر بدهد.»
گفته می شود علاوه بر شبنم مددزاده، مهموش ثابت و فریبا کمالی از سران جامعه بهائیت نیز غروب سه شنبه به زندان قرچک ورامین منتقل شده اند. با این حال هنوز از نام زنان زندانی سیاسی که به زندان قرچک ورامین منتقل شده اند اطلاع دقیقی در دست نیست.
عبدالعلی مدد زاده در خصوص صحبت های دخترش گفت:« فقط یک دقیقه حرف بود. گفت ۲۰۰ نفر را آورده اند زندان قرچک، گفت حمام و توالت درست نداریم. در یک جا هم ظرف شسته می شود، هم لباس، هم حمام می کنند. توالت هم درست نیست. گفت هیچی نداریم. چاقو کش، قاتل ، زندانی سیاسی ، تیغ زن ، تریاکی همه را یک جا جمع کرده اند.»
پدر شبنم مدد زاده درباره علت این جابه جایی گفت: « مگرقانون اجرا می شود! هر جا دلشان بخواهد می برند. بچه من که فقط نیست، ۲۰۰ نفر را از زندان رجایی شهر کرج برده اند قرچک.»
عبدالعلی مدد زاده گفت: « وقتی دکتر بهداری زندان به او بگوید ما شما را آوردیم اینجا که شکنجه بدهیم نه اینکه معالجه کنیم دیگر چه انتظاری می توانم داشته باشم. بچه من الان آنجا مریض است. نه فقط شبنم همه زندانی ها حالشان بد است. من دو زندانی دارم که نمی دانم از کدامشان بگویم. فرزاد هم الان زندان رجایی شهر کرج است. چند ماه بود که خواهر و برادر هم در آنجا یکدیگر را ندیده بودند حتی شبنم قبل رفتن هم برادرش را نتوانسته ببیند.»
شبنم مددزاده، دبیرسابق سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران که در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۸۷ بازداشت شد و در تاریخ۲۰ بهمن ۸۸ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۵ سال حبس تعزیری همراه با تبعید به زندان رجایی شهر کرج محکوم شد. که این حکم در تاریخ ۱۲ خرداد ۸۹ عینا تایید شد. با انتقال او به زندانی دیگر شانس ملاقات گهگاهی با فرزاد، بردارش نیز از بین رفت. فرزاد مدد زاده نیز که به دنبال دستگیری خواهرش بازداشت شد به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود که به همین علت می توانستند یکدیگر را ملاقات کنند.
http://parsdailynews.com/82944.htm
کمپین بین المللی حقوق بشردرایران
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر