۱۳۹۰ آذر ۲۸, دوشنبه

شیوه‌های وزارت اطلاعات نخ‌نما و مایه تمسخر شده است /عکس+فیلم

article picture

یک فعال رسانه‌های محافظه‌کار پس از پخش اعترافات حکمتی:
شیوه‌های وزارت اطلاعات نخ‌نما و مایه تمسخر شده است
علی پور‌طباطبایی٬ سردبیر سایت «آینده روشن» با انتقاد از وزارت اطلاعات به خاطر استفاده از شیوه‌های نخ‌نما٬ نوشته که این وزارت‌خانه تاکنون سندی از وابستگی جاسوس‌های دستگیر شده به اسرائیل و آمریکا ارائه نکرده است.
به گزارش دیگربان، آقای پورطباطبایی روز یکشنبه (۲۸ آذر) پس از پخش «اعترافات» تلویزیونی امیر میرزایی حکمتی٬ فردی که وزارت اطلاعات وی را «جاسوس سیا» خوانده٬ در وبلاگ خود انتقاد‌هایی متوجه این وزارت‌خانه کرده است.
وی نوشته که سناریو‌های وزارت اطلاعات در اعلام اخباری از قبیل دستگیری جاسوس‌ها و شبکه‌های جاسوسی «کم و بیش یکسان» بوده و اعترافات تلویزیونی «متهمان٬ سر دستی تنظیم شده و چیز خاصی در آن‌ها نیست.»
به نوشته پورطباطبایی در این اعترافات «انگشت اتهام به سمت آمریکا یا اسرائیل یا چند کشور غربی نشانه می‌رود٬ اما مدرک خاصی دال بر این ارتباط ارائه نمی‌شود.»
این فعال رسانه‌ای محافظه‌کار در ادامه یادداشت خود آورده که نوع برخورد وزارت اطلاعات با پرونده‌های جاسوسی و ترور٬ منجر به تمسخر این وزارت‌خانه در جامعه شده است.
پورطباطبایی در بخش دیگری از یادداشت خود «راهکار اعترافات تلویزیونی» را راهکاری «نخ‌نما» شده معرفی کرده که «در این اعترافات تقریبا چیز خاصی گفته نمی‌شود و یک مجری نریشنی را اغلب با چند اشتباه می‌خواند.»
وزارت اطلاعات در سال‌های اخیر سناریو‌های اطلاعاتی متعددی علیه کشور‌های غربی به خصوص آمریکا و اسرائیل به اجرا گذاشته است.
این وزارتخانه طی دو سال گذشته بار‌ها از کشف شبکه‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل در ایران خبر داده و مدعی شده که برخی از عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای جمهوری اسلامی را دستگیر کرده است.


...
تصویر جاسوس سیا(CIA) بازداشت شده در ایران و فیلم "اعترافات مهم "این جاسوس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر