۱۳۹۰ دی ۲, جمعه

تدوام بازداشت سه فعال مدنی و عضو جمعیت سبز کردستانخبرگزاری کمیپن: وریا خسروی ، کامران رحیمی و اکبر گویلی از فعالان جمعیت سبز کردستان که در 1 آبان امسال دستگیر شده بودند همچنان در بازداشت  وزارت اطلاعات بسر میبرند.
بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، نیروهای امنیتی وابسته به اداره اطلاعات شهرسنندج یک شنبه مورخ ۱ آبان ماه امسال  به منازل وریا خسروی ساکن روستای حسن آباد از توابع شهر سنندج، فعال مدنی و عضو جمعیت سبز کردستان؛ اکبر گویلی ساکن روستای کلانه از توابع شهر سنندج، فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق؛ و رزگار روشنی شهروند سنندجی ۲۳ ساله، عضو جمعیت سبز سنندج، یورش برده و ضمن تفتیش منازل این سه فعال کُرد اقدام به بازداشت وریا خسروی و اکبر گویلی کرده اند، به دلیل عدم حضور رزگار روشنی در منزل این نیروهای موفق به بازداشت وی نشده اند.
این نیروها در روزهای ۳ آبان ماه و ۲۲ آبان ماه به منازل دو فعال کُرد دیگر به نامهای کامران رحیمی ۲۵ ساله ، عضو جمعیت سبز کردستان و کاوه طهماسبی ۲۶ ساله زندانی سیاسی سابق و کوهنورد یورش برده اند. به دلیل عدم حضور کاوه طهماسبی این نیروها موفق به بازداشت وی نمی شوند اما کامران رحیمی بعد از تفتیش منزل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. در این باره کاوه طهماسبی به ستاد مرکزی کمپین گفت این سه فعال کُرد از زمان بازداشت تا کنون در بازداشت وزارت اطلاعات بسر می برند و در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج تحت بازجویی قرار گرفته اند و آقای  وریا خسروی فعال محیط زیست سنندجی در وضعیت وخیم جسمی و تحت شکنجه قرار گرفته است.
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر