۱۳۹۰ دی ۱, پنجشنبه

قاضی رژیم:ماهواره دلیل روابط نامشروع و تنوع جنسی مردان و زنان

article picture
یک قاضی دادگاه تجدیدنظر جمهوری اسلامی دراستان چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه در شرایط امروز روابط نامشروع دختر و پسر در بین اقشار جامعه بیشتر شده و حساسیت خانواده‌ها نسبت به آن تحلیل رفته است.
ایسنا:قاضی وطن‌خواهان در میزگرد تجاوز به عنف در دانشگاه شهرکرد، دسترسی به ماهواره‌ها را در روابط نامشروع دختر و پسر بسیار تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: امروزه تقابل بین فرهنگ سنتی و خارجی ایجاد شده به طوری که فرهنگ خارجی غلبه پیدا کرده است و یک‌سری قواعد بازی به‌وجود آورده که در این قواعد قبحی که نسبت به روابط نامشروع وجود داشت از بین رفته و موجب شده افراد ابایی از رابطه نامشروع نداشته باشند.
وی ادامه داد: در گذشته اگر رابطه‌ای وجود داشت دیگران خیلی دیر از آن مطلع می‌شدند اما امروزه به سرعت اطلاعات پخش می‌شود.

این قاضی دادگستری تنوع‌طلبی را از دیگر دلایل روابط نامشروع دانست و افزود: در گذشته مرد دارای تنوع‌طلبی جنسی بود ولی زن نه اما امروزه آن قوانین تحلیل رفته و مشاهده می‌شود که مردان و زنان به دنبال تنوع جنسی هستند.
وطن‌خواهان با بیان اینکه سنگ بنای پرونده‌هایی با موضوع تجاوزات جنسی، ارتباط نامتعارف و مشروع است، گفت: طی سه سال گذشته از ۵۰۰ پرونده تشکیل شده در استان تنها دو پرونده زنای به عنف بوده است و بقیه بر اثر روابط نامتعارف و نا مشروع بوده است.
وی گفت: در پرونده‌های قضایی و موضوعات تجاوز جنسی با یک‌سری از چالش‌ها مواجهیم که نقض قوانین یکی از این موارد است و سیاست قانونگذار ما در این موارد ناکافی است.
این قاضی دادگستری بزرگ‌ترین نقص سیاست کیفری را ناکارآمدی مجازات‌ها دانست و یادآور شد: پیچیدگی پرونده‌های تجاوز جنسی از دیگر چالش‌های مجازات است زیرا افراد در این پرونده‌ها صادق نیستند و هر کس از سیاست قانونگذار چیزی برداشت می‌کند که خروجی‌های آن متفاوت است.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر