۱۳۹۰ دی ۲, جمعه

اطلاعیه؛ جان تعدادی از زندانیان سیاسی در خطر استنشریه پیام دانشجو: جبهه ملی ایران - اروپا و آمریکا - دکتر علی رشیدی، ۷۸ ساله٬ اقتصاددان و عضو هیئت رهبری جبهه ملی ایران بیش ار ۲ ماه است که در زندان اوین در بازداشت بسر می برد . دکتر رشیدی در حال حاضر کهن سال ترین زندانی سیاسی ایران است که نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی و دارو دارد . دکتر علی رشیدی پس از انتشار بیانیه تحلیلی جبهه ملی ایران در ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۰ بازداشت شد .
از سوی دیگر وضعیت جسمی مهندس حمید رضا خادم، عضو ۳۴ ساله جبهه ملی ایران به دلیل عفونت ریوی در زندان به شدت وخیم گزارش شده است . مهندس خادم در حال گذراندن دوران محکومیت چهار ساله خود در پی اعتراض و دستگیری پس از تقلب انتخاباتی احمدی نژاد می باشد .
جبهه ملی ایران به خاطر کارنامه سیاه جمهوری اسلامی در مرگ زندانیان سیاسی در زندان ها٬ نگرانی عمیق خود از وضعیت جسمی دکتر رشیدی٬ مهندس خادم و همچنین رضا شهابی، فعال کارگری و دیگر زندانیان سیاسی را اعلام می دارد و خواستار رسیدگی فوری به وضعیت پزشکی آنان می باشد .
رژیم اسلامی مسئول حان زندانیان سیاسی است و هرگونه اهمال یا بی توجهی در مورد سلامت جان آنان عملی غیر انسانی و جنایتکارانه محسوب می شود .
جبهه ملی ایران ٬اروپا و آمریکا
۲۹ آذر ماه ۱۳۹۰
وبلاگ mohandestabarzadi4.blogfa

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر