۱۳۹۰ آذر ۳۰, چهارشنبه

بیانیه دانشجویان برای تاسیس هسته ها و تیم های غیر علنی برای «تحريم فعال انتخابات»

article picture

گزارش دریافتی:دعوت جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه بهشتی از دانشجویان سراسر کشور برای تاسیس هسته ها و تیم های غیر علنی
حدود یک هفته پس از درخواست جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران از دانشجویان سراسر کشور مبنی بر تشکیل تیم ها و تشکیلات پنهانی دانشجویی به منظور راهکاری برای خروج جنبش دانشجویی از فضای انفعال کنونی، جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه شهید بهشتی با صدور بیانیه ای ضمن حمایت از این طرح، از دانشجویان دانشگاه خود و همچنین دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور خواستند تا با تشکیل هسته ها و تیم های دانشجویی ضمن شکستن فضای رعب آلود حاکم، تمام ظرفيت های خود را براي بسط و افزايش آگاهي در جامعه به کار برده و تمام توان خود برای «تحريم فعال انتخابات» بکارگیرند و با توجه به حساسیت انتخابات آتی فعالیت های خود را به خارج از دانشگاهها تسری بخشند. متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد :
بسم الله الرحمن الرحيم
بيش از پنجاه سال است كه جنبش دانشجویی پیشگام تحولات سیاسی و پرچمدار عدالت خواهی و استبداد ستیزی می باشد و جامعه ایرانی، دانشگاه و دانشجو را به عنوان ديدبانان آحاد مردم و سدی استوار در برابر رواج ظلم و ستم می شناسد. به همین علت است که برخي از فكر، انديشه و عمل دانشجو به شدت مي هراسند و نفع خویش را در تضعيف هر چه بيشتر دانشجو و نهاد دانشگاه دانسته و سعی می نمایند تا با مصادره هر چند ظاهری این قشر به نام خود، سیر تحولات و جابجایی های قدرت را به کام خود نمایند. به همین خاطر است که در شانزدهم آذر امسال نيز به مانند چند سال گذشته دانشگاه تبديل به صحنه تئاتري براي هنرنمايي جمعيتي بي اختيار گشت تا به نام دانشجو در راستاي خواسته هاي حاكمان خودكامه شعار سر دهند، بي شك كارگردانان اين نمايش مضحك دفاتر نمايندگي ولي فقيه و روساي بي اختيارتر دانشگاهها مي باشند و به هر شکل شاهد آن بوديم كه اين 16 آذر نيز در فضاي اختناق شديد به سكوت و نمایش این دونمایگان سپري گرديد.

در اين سالیان چه ها كه توسط دولت برآمده از دروغ بر سر دانشجو و دانشگاه نيامده است. بیشترین تعداد شهدا و زندانیان حوادث پس از انتخابات سال 88 از میان دانشجویان بوده اند و به جرات می توان گفت که در طی این رشته اعتراضات هیچ قشری تا به این حد هزینه پرداخت نکرده است. در سالیان اخیر بسیاری از اساتید منتقد یا بازنشسته و یا از دانشگاههای خود اخراج گشتند و حتی در مواردی برخی نیز راهی زندان شدند. کمتر فعال دانشجویی را می توان در دانشگاه یافت که بازداشت و زندانی و یا حداقل مشمول احکام انظباطی نگشته باشد. هم اکنون بسیاری از فعالین دانشجویی یا در زندان به سر می برند و یا با احکامی سنگین در انتظار اجرای حکم خود می باشند و تعداد قابل توجهی نیز جلای وطن نموده و سرگردان در کشورهای مختلف به سر می برند. از سویی دیگر، دانشگاه های کشور قربانی طرح هایی ناپخته و ناسنجیده چون طرح تکفیک جنسیتی شده و محیط دانشگاهها جولانگاه لباس شخصی ها و حتی مخبرین دستگاههای امنیتی گشته است. فضای خفقان تا درون کلاس های دانشگاهها پیش رفته تا سخنی در مذمت ظلم خودکامگان حتی در محیط کوچکی چون یک کلاس درسی نیز مطرح نگردد.
از ديگر سوي و در جامعه نيز دولتی كه همواره مدعاي اسلام خواهی و عدالت گستری را داشته، خود به بزرگترين بنگاه دروغ، نیرنگ و اختلاس تبدیل گشته است. دولتی که حتي در اين ميان از نفوذ به حريم شخصي افراد و هتك حرمت مومنین با انواع دروغ و نیرنگ ها نيز دريغ نمي نماید. دولتي كه از ايران چهره اي عبوس، خشن و به دور از عقلانيت در نزد جامعه جهاني ارائه و به همپيماني با صندلي هاي خالي سازمان ملل افتخار می ورزد. از سوي ديگر ولي فقيهی كه از آن با نام جانشيني ائمه و اهل بيت ياد مي شود و قرار بود پناهگاه مظلومان و پابرهنگان باشد، به طاغوتي بديل تبديل گشته است و با تاييد دولت دروغ و ايجاد فضايي بسته براي مراجع آزادي خواهي همچون آيت الله بيات زنجاني، آيت الله صانعي و آيت الله وحيد خراساني و ... گوي سبقت را در ناراستی از دولت نیرنگ ربوده و آن جايگاه الهي را كه خداوند فقط به بندگان خاص خود ارزاني مي دارد را به نخوت ها و طمع هاي دنيوي آلوده است. پس ما نيز همانند یاران دبستانیمان در دانشگاه تهران به اين طاغوت كافر مي شويم و فرياد «يومن بالله » سر مي دهيم و همگان را به ولايت حقيقي كه همان «عروة الوثقي » ست دعوت مي نماييم و همچون مولاي آزاده مان حسين بي علي (ع) كه مرگ را جز سعادت و حيات در كنار ظالمان را جز خسران نمي دانست ندای آزادیخواهی سر مي دهيم.
لذا ما به عنوان جمعي از اعضاي انجمن اسلامي دانشگاه شهيد بهشتي و دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با توجه به فضای خفقان و همچنین افزایش بیسابقه هزینه فعالیت علنی در دانشگاهها ضمن تاييد پيشنهاد ارائه شده از سوي جمعی از دانشجويان انجمن اسلامی دانشگاه تهران مبني بر لزوم تشكليل گروهها و تيم هاي متعدد دانشجويي در راستاي ايجاد شور انقلابي و شكستن فضاي رعب آلود کنونی ، از کلیه دانشجويان دانشگاه بهشتی و همچنین دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور مي خواهيم كه با تشکیل تیم های کوچک و غیر علنی و ساماندهی فعالیت های خود در قالب آن از تمام ظرفيت های جنبش دانشجویی براي بسط و افزايش آگاهي در جامعه بهره برده و با تمام توان خود در جهت تحريم فعال انتخابات تلاش كنند و با توجه به حساسیت انتخابات آتی فعالیت های خود را به خارج از دانشگاهها تسری بخشند.
27 آذر ماه 1390
جمعي از اعضاي انجمن اسلامي دانشگاه شهيد بهشتي و دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي
شایان ذکر است که اوایل هفته گذشته جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی در طی بیانیه ای ضمن نقد فضای امنیتی دانشگاههای کشور و وضعیت کنونی جامعه از دانشجویان سراسر کشور خواسته بودند تا برای خروج جنبش دانشجویی از وضعیت انفعال کنونی اقدام به تاسیس تیم ها و تشکیلات غیر علنی کرده و در این ساختار اقدام به فعالیت نمایند.
 پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر