۱۳۹۰ آذر ۳۰, چهارشنبه

علی حکمتی جمهوری اسلامی رابه دروغگویی درمورد پسرش متهم کرد

article picture
علی میرزایی حکمتی پدر امیر میرزایی حکمتی که اخیراً توسط تهران به اتهام جاسوسی برای سازمان سیا در ایران دستگیر شده به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته است که پسر او برای دیدار مادربزرگش به ایران رفته است و هرگز برای سازمان اطلاعات آمریکا کار نکرده است.
علی حکمتی که استاد میکروبیولوژی در ایالت دیترویت آمریکا است همۀ ادعاهای جمهوری اسلامی در مورد فرزندش و اعترافات تلویزیونی تحمیل شده به او را دروغ محض خوانده و گفته است که پسر او جاسوس نیست و همۀ اظهارات مقامات جمهوری اسلامی در مورد آمریکایی های دستگیر شده در ایران تاکنون همگی ساختگی و دروغپردازی محض بوده اند.
به گزارش منوتو ، علی میرزایی حکمتی گفته است که فرزند او مترجم پیشین زبان عربی در ارتش آمریکا بوده که چهار ماه پیش برای دیدار مادربزرگش به ایران سفر کرد.علی میرزایی حکمتی گفته است که سه هفته پس از ورود فرزندش به ایران مقامات جمهوری اسلامی او را دستگیر کردند و از آن زمان تاکنون اطلاعی از او در دست نبوده است. علی میرزایی حکمتی سپس نسبت به سرنوشت فرزندش در ایران ابراز نگرانی شدید کرده است.
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که یک جوان آمریکایی ایرانی تبار را به نام امیر میرزایی حکمتی دستگیر کرده است. وزارت اطلاعات ایران با پخش اعترافات تلویزیونی این جوان او را به جاسوسی برای سازمان اطلاعات آمریکا و نفوذ در وزارت اطلاعات ایران متهم کرده است.
آمریکاخواستارآزادی فوری امیرمیرزایی حکمتی شد
وزارت امور خارجۀ آمریکا خواستار آزادی امیر میرزایی حکمتی شد که از سوی دولت ایران به اتهام جاسوسی برای سازمان اطلاعات آمریکا دستگیر و زندانی شده است. وزارت امور خارجۀ آمریکا با اعلام این مطلب از حکومت ایران خواسته است که به سفارت سوئیس در تهران که حافظ منافع آمریکا در ایران است اجازه ملاقات با امیر میرزایی حکمتی جوان آمریکایی ایرانی تبار را بدهد. پدر امیر میرزایی حکمتی اظهارات ایران را در مورد فرزند زندانی اش در ایران بی اساس و دروغگویی محض دانسته است.
http://parsdailynews.com/94193.htm

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر