۱۳۹۰ دی ۲, جمعه

برکناری چهار تن از سرکردگان سپاه پاسداران با برکناری حسین همدانی٬ فرمانده سپاه «محمد رسول‌الله تهران»٬ چهارمین تغییر مقام‌های سپاه در شش ماه گذشته رقم خورد.
به گزارش روز چهارشنبه (۳۰ آذر) خبرگزاری‌ها٬ محمدعلی جعفری فرمانده سپاه با صدور حکمی محسن کاظمینی را به سمت فرمانده جدید سپاه تهران منصوب کرده است.
حسین همدانی که ۱۹ آبان سال ۸۸ به فرماندهی سپاه تهران منصوب شده بود٬ یکی از فرماندهان سپاه است که نامش به عنوان یکی از ناقضان حقوق بشر در فهرست تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد.
پیش از برکناری آقای همدانی٬ مجتبی ذوالنور از سمت جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه خداحافظی کرده و جای خود را به عبدالله حاجی صادقی داده بود.
بهرام حسینی مطلق فرمانده سپاه «سید الشهداء» استان تهران آبان ماه جای خود را به علی نصیری داد تا خود فرماندهی سپاه استان البرز را عهده‌دار شود.
یدالله جوانی نیز اول آذر امسال از سمت معاونت سیاسی فرماندهی کل سپاه برکنار و علی اشرف نوری جایگزین وی شده است.
این چهار مقام سپاه در شرایطی از مقام خود برکنار شده‌اند که همگی آنها به طور مستقیم و غیرمستقیم در جریان سرکوب اعتراض‌های مردمی به نتیجه انتخابات سال ۱۳۸۸ نقش داشته‌‌اند.
برخی کارشناسان سیاسی معتقدند برکناری یا استعفای این مقام‌های سپاه نمی‌تواند بی‌ارتباط با انتخابات آتی مجلس و تلاش تازه سپاه برای فرستادن برخی از فرماندهان خود به مجلس باشد.
سایت دیگربان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر