۱۳۹۰ دی ۳, شنبه

پاسدار جعفری:وضع تهران از نظر اسلامی و امنیتی خوب نیست، سپاه یک سازمان امنیتی است

article picture
پاسدار جنایتکار جعفری، وضع تهران از نظر فرهنگی و سیاسی را نامطلوب دانست و گفت: مسائل امنیتی نیز در تهران حساسیت و اهمیت بالا و ویژه‌ای دارد و دشمنان برای ایجاد تهدیدات امنیتی در تهران حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.
به گزارش ایسنا ، وی با بیان این‌که «از امروز به بعد مساله مهم در تهران، مسائل فرهنگی است» گفت: وضع تهران از نظر فرهنگی و سیاسی وضع خوبی نیست و سال‌ها بی‌توجهی به این مساله شده است و از طرف دیگر برنامه‌ریزی‌های دشمن برای تهران را شاهد بوده‌ایم. در این وضعیت سپاه و بسیج نمی‌توانند بی‌تفاوت باشند بنابراین همه برنامه‌ها و طرح‌های ما در راستای همین ماموریت و مطالبه خامنه ای است.
با تاکید بر این‌که «هنوز جای کار زیاد و اقدامات متعددی در کشور ما در رابطه با انقلاب و نظام اسلامی به ویژه در تهران باقی مانده است» تاکید کرد: ماموریت سپاه محدود به یک بعد و یا ابعاد خاصی در حفاظت از انقلاب اسلامی نیست و ما کاملاً باید به روز باشیم چراکه بنا به تعبیر مقام معظم رهبری، دفاع محافظه‌کارانه از انقلاب به درد انقلاب نمی‌خورد. ماهیت انقلاب اسلامی به مراحل حساس خود رسیده و امروز شتاب بیشتری گرفته است و در نتیجه حفاظت از این پدیده کار بسیار سختی است که بدون تردید به ابعاد نظامی و امنیتی صرف محدود نمی‌شود و هنر ما این است که نیاز هر روز انقلاب را بسنجیم و متناسب با آن، فعالیت‌ها و توانمندی‌های خود را سامان دهیم و برای انجام رسالت خود برنامه‌ریزی کنیم.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: سختی کار ما این است که هم باید نقاط قوت و کارهای انجام شده در گذشته را حفظ کنیم و هم باید ابعاد و صحنه‌های دیگر ماموریتی را به توانمندی‌های گذشته اضافه کنیم. ماهیت نظامی سپاه را همه می‌شناسند و در هشت سال دفاع مقدس توانمندی‌های بالقوه سپاه بالفعل شد و چهره نظامی سپاه را به دنیا معرفی کرد، ولی این‌طور نیست که سپاه صرفا یک سازمان نظامی باشد بلکه به گفته مقام معظم رهبری، سپاه یک سازمان امنیتی، فرهنگی، سیاسی و نظامی است.
وی خاطرنشان کرد: امروز سپاه به موازات ماموریت‌های نظامی و امنیتی خود، ماموریت مقابله با تهدیدات فرهنگی و جنگ نرم را دارد و چون امروز جنگ نرم اهمیت بیشتری پیدا کرده است، تمرکز ما باید بیشتر بر روی این بخش باشد. ماموریت مقابله با جنگ نرم در سپاه به سپاه‌های استانی سپرده شده است. مقابله در عرصه نظامی به عهده نیروهای زمینی، دریایی و هوافضاست و مقابله در عرصه‌های امنیتی و جنگ نرم به سپاه‌های استانی واگذار شده است.
فرمانده کل سپاه به نقش بسیجیان در عرصه جنگ نرم اشاره کرد و تعلیم و تربیت بسیجیان را یکی از ماموریت‌های سپاه دانست و گفت: انقلاب اسلامی متکی به مردمی مسلمان، متعهد و طرفدار نظام اسلامی است و اسم همه این‌ها بسیج است. بسیجیان برای تحمل بار سنگین انقلاب و نظام در آینده باید تعلیم و تریبت داده شوند و رشد معنوی بسیجیان وظیفه سپاه است تا از این طریق بتواند بر کل جامعه نیز تاثیرگذار باشد.
به گزارش ایسنا، وی در ادامه سخنان خود به تودیع سردار همدانی از سمت فرماندهی سپاه تهران بزرگ و معارفه سردار کاظمینی به عنوان فرمانده جدید این سپاه اشاره کرد و گفت: سردار همدانی با توجه به مشکلاتی که داشتند طی ماه‌های اخیر چند بار از ما خواستند که از این مسوولیت کنار بروند و با وجود این‌که ما نیاز زیادی به تجربه و مدیریت ایشان داشتیم، ولی به دلیل اصرار ایشان موافقت کردیم.
عملکرد سردار همدانی در سپاه تهران عملکرد بسیار خوبی بود و ما هنوز هم به تجربه مدیریتی ایشان نیاز داریم و به همین دلیل مسئولیت جدید ایشان نیز مشخص شده است ولی فعلا لزومی به اعلام آن نیست.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر