۱۳۹۰ دی ۲, جمعه

مخالفت با ملاقات حضوری نسرین ستوده با فرزند خردسالش


 همسر نسرین ستوده از مخالفت با درخواست ملاقات یک دقیقه ای فرزند خردسالش با این وکیل زندانی خبر داد و از مرگ «احساس و عاطفه بین مسئولان اظهار نگرانی کرد. 
رضا خندان در فیس بوک خود نوشت: "با اینکه تردیدی نداشتم که ملاقات حضوری نخواهند داد حتی به مناسبت امروز که شب یلدا است ولی سماجت و پرسش‌ها و دلتنگی‌های عجیب و جدید نیما باعث شد که از مسولین آنجا بخواهم تماس بگیرند تا این بچه بعد از مدت‌ها حداقل یک دقیقه در راهرو بغل مادرش برود. فقط یک دقیقه تقاضا کردم با اینکه کارسختی بود. من و نیما امروز دوتایی ملاقات رفته بودیم. مهراوه به خاطر امتحان‌اش نمی‌توانست ملاقات بیاید. بقیه‌ی اعضای خانواده نسرین هم کماکان ۵ ماه است که ممنوع‌الملاقات هستند، به همین خاطر احساس تنهایی غریبی داشت."
وی در پایان اضافه میکند:  "اشکال زیادی ندارد که ملاقات حتی برای یک دقیقه آن هم در یک چنین روزی ندادند. موضوع آنگاه خطرناک می‌شود که در کمال خونسردی این کار را می‌کنند. و این یعنی مرگ احساس و عاطفه"
نسرین ستوده وکیل حقوقدان و فعال حقوق بشر و نیز برنده جایزه حقوق بشر"سازمان حقوق بشر بین‌الملل"است که به شش سال حبس تعزیری و ده سال محرومیت از حرفه وکالت محکوم گردیده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر