۱۳۹۰ دی ۱, پنجشنبه

تجمع كارگران ریسندگی خاور رشت مقابل استانداریحدود سی تن از کارگران کارخانه ریسندگی خاور رشت، صبح روز سه شنبه ۲۹ آذرماه ۱۳۹۰ در مقابل استانداری گیلان تجمع نموده و خواستار رسیدگی به مطالبات معوقه خود شدند.
کارگران با در دست داشتن پارچه نوشته‌ای بزرگ که در آن ذکر شده بود: "در سال جهاد اقتصادی، کارخانه ریسندگی خاور رشت بلاتکلیف مانده است و ما کارگران خواستار دریافت ۶ ماه حقوق معوقه خود هستیم و حتی تامین اجتماعی نیز دفترچه‌های درمانیمان را اعتبار نمی‌زند"، قصد داشتند این نوشته را جلوی درب استانداری نصب نمایند که با ممانعت نیرو‌های حراست مواجه شدند.
بنا بر گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، ساعت ۱۲ ظهر معاون استاندار در میان کارگران حضور یافت و با وعده پرداخت مطالبات معوقه تا یک هفته دیگر، تجمع به پایان رسید.
قابل ذکر است که این کارگران تاکنون چندین بار در مقابل استانداری تجمع نموده و خواستار مطالبات خود شدند. در حال حاضر این کارخانه حدود ۵۰ کارگر رسمی دارد.
کارگران عنوان نموده‌اند با توجه به اینکه نخ تولیدی در این کارخانه کیفیت بسیار بالایی داشته و مقدار تولید آن هم بالا بوده است، جای تعجب می‌باشد از اینکه چرا این کارخانه تعطیل گشته و کارگران آواره و بی‌نان شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر