۱۳۹۰ دی ۲, جمعه

نامه کانون صنفی معلمان ایران به عبدالفتاح سلطانیکانون صنفی معلمان ایران در سومین ماه بازداشت عبدالفتاح سلطانی وکیل پایه یک دادگستری با نگرانش نامه ای سرگشاده از زحمات وی و سایر همکاران ایشان تشکر کرد.
کانون صنفی معلمان علت نگارش این نامه را پس از سه ماه بازداشت این وکیل دادگستری اعلام ارنباط وی با گروه های تروریستی توسط یکی از مقامات بلند پایه قوه قضائیه اعلام کرده است.
متن این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:
ز کردار هر کس که دارم سپاس بگویم به یزدان نیکی شناس
جناب آقای عبدالفتاح سلطانی
در سراسر ایران زمین، کنشگران مدنی بسیاری، سپاسگزار و وامدار رنج ها و سختی هایی هستند که سال ها، شما و دیگر همکارانِ ارزنده تان، برتافته و بر خویش هموار نموده و از حقوق قانونی این کنشگران مدنی، بی هیچ مزد و منت و درخواستی، دفاع کرده اید. بی گمان تاریخ، کوشش هایی این چنین سترگ را، هیچ گاه فراموش نخواهد کرد و همواره خواهد ستود.
جناب آقای عبدالفتاح سلطانی
شما خود آگاهید که از میان این کنشگران، شماری فرهنگی، و عضو کانون صنفی معلمان ایران می باشند که از لطف بی چشمداشت شما و همکارانتان، بهره مند گردیده اند. بنابراین آنقدر خود و جامعه فرهنگیان را مدیون شما می دانیم که در این روزها و هر چند دیر، از هر گامی که برای یاری به معلمانی که در جهت بهسازی این جامعه و پرورش نسل آینده کوشیده اند- و اکنون سال هاست که هزینه می دهند-سپاس گزاری کنیم.
باری، آنچه ما را بر آن داشت که این بار اما، سخن و سپاس خویش را بلند و آشکارتر، و خطاب به خود شما – که اکنون شوربختانه بیش از سه ماه است دربندید- برزبان رانیم، گفته های غیر مسئولانه یکی از مسئولان قضایی سفر کرده به نیویورک بود که چندی پیش در رسانه ها ی درونی و بیرونی کشور منتشر گردید؛ این که «… آقای عبدالفتاح سلطانی با گروه‌های تروریستی ارتباط دارد….»! به نزد ما، به راستی، مایه شگفتی و افسوس است، کسانی که باید، بیشترین پرهیز از ناراستی را داشته باشند، اینچنین به آسانی اتهام می زنند و آبروی دیگران را به بازی می گیرند. اما در پاسخی که از زبان شما شنیدیم، آمده بود که چنین اتهامی، به هیچ رو در پرونده تان نیست و به شما تفهیم هم نشده تا چه رسد به اثبات.
گرچه از همه اینها، نام بلند و جایگاه والای شما، گزندی نخواهد دید، اما با توجه به شناختی که از شما داریم و قانونمندی همیشگی شما که همواره ستایش برانگیز بوده و هست، آن گفته ها برای ما ن باور پذیر نیست و بر ما بایسته است که بر سستی این سخنان گواهی دهیم. شرمنده ایم که این چند جمله برگ سبزی است و سپاسگزاری ما اکنون همین است و بس.
باشد که به زودی، شاهد آزادی همه کسانی باشیم که از سرِحق و قانون خواهی به زندان گرفتار آمده اند.
کانون صنفی معلمان ایران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر