۱۳۹۰ دی ۳, شنبه

یورش لباس شخصی ها به کلیسای جماعت ربانی اهواز


هجوم به کلیسای جماعت ربانی اهواز و بازداشت کشیش و خادمان آن در آستانه کریسمس

ماموران لباس شخصی همه حاضران در محل جلسه هفتگی کلیسا حتی کودکان خردسال شرکت کننده در کانون شادی را دستگیر کردند. شبان کلیساو همسرش در بازداشت هستند.

به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان از اهواز، روز جمعه دوم دی ماه برابر 23 دسامبر ، ساعت 11 صبح ، وقتی که جلسه سرویس هفتگی کلیسای جماعت ربانی اهواز در جریان بود ، ماموران اداره اطلاعات آن شهر با چند دستگاه اتومبیل به آن کلیسا هجوم بردند.
این ماموران که با لباس شخصی بودند همه حاضران در جلسه حتی بچه های کوچک را که در کلاس مخصوص کانون شادی کلیسا بودند بازداشت نمودند. آنها ابتدا تلفنهای موبایل همه افراد حاضر در کلیسا را گرفتند و بعد تمام اتاقها را مورد بازرسی قرار دادند.
ماموران از این محل چند دستگاه کامپیوتر ، کلیه دستگاههای صوتی و تصویری متعلق به کلیسا و صدها جلد کتاب مسیحی را خارج نمودند . حاضران در جلسه کلیسا را نیز با دو دستگاه مینی بوس از جلسه پرستشی هفتگی به مقصد نامشخصی بیرون بردند.
عده ای از ماموران لباس شخصی مجهز به اسلحه و بی سیم پس از خارج کردن ایمانداران در محل ساختمان کلیسا واقع در خیابان سوم کیانپارس باقی ماندند و تا ساعتها به بازرسی دقیق محل مشغول بودند.
مطابق گزارشات دریافتی همه ایمانداران بازداشت شده چند ساعت بعد آزاد شدند ولی "کشیش فرهاد سبک روح" شبان این کلیسا و همسرش خانم شهناز به همراه دو تن از خادمان کلیسا به نامهای دیوید و ناصر همچنان در بازداشت به سر می برند.
ماموران موبایلهای افراد آزاد شده را نیز پس نداده اند و از آنها خواسته اند که بعدا در زمانی که به اطلاعشان رسانده خواهد شد می توانند برای پس گرفتن موبایلهای خود مراجعه کنند.
از محل نگهداری کشیش فرهاد و همسرش به همراه 2 خادم کلیسا و علت دستگیری آنها هنوز خبری در دست نیست.
از حدود یک ماه قبل فشارها از طریق احضار و بازجوئی و تعقیب مسیحیان به خصوص در شهرستانهای کشور بالا گرفته بود. انتظار این وجود داشت که امسال نیز مانند سال گذشته باردیگر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در آستانه کریسمس دست به اقداماتی علیه ایمانداران مسیحی بزنند. سال گذشته در همین ایام هجوم همه جانبه ای به فعالان مسیحی در تهران ، اهواز ، اصفهان ، مشهد و چند شهر دیگر کشور شد. هنوز حداقل دوتن از بازداشتیهای شناخته شده دی ماه سال گذشته به اسامی نورالله قبیتی زاده و فرشید فتحی به ترتیب در زندانهای کارون اهواز و اوین تهران در بازداشت به سر می برند.
شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به محض دریافت اخبار تکمیلی درباره این حادثه ، هموطنان را در جریان جزئیات بیشتر واقعه قرار خواهد داد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر