۱۳۹۰ دی ۳, شنبه

بعد از گذشت 3 روز، جسد جوان کُرد تحویل داده شد

article picture

به دنبال تیراندازی مستقیم و کشته شدن یک کاسبکار توسط مأموران نیروی انتظامی حکومت اسلامی مستقر در شهرستان بوکان، جسد این شهروند کُرد بعد از گذشت سه روز و تحت تدابیر امنیتی به خانواده‌ی وی تحویل داده شد.
بنا بر گزارش "کردپا"، پس از آنکه "آوات رحیمی" فرزند محمد و از شهروندان ساکن شهرستان مهاباد در استان آذربایجان‌غربی در مسیر جاده‌ی" سقز به بوکان" از سوی نیروی انتظامی هدف شلیک مستقیم تیر واقع شده و در دم جان سپرد، خانواده‌ی رحیمی از جسد فرزند خود هیچ اطلاعی نداشتند.
همچنین در ادامه‌ی خبر ارسالی و به نقل از شاهدان عینی آمده است: خانواده‌ی نامبرده بعدها از جسد فرزند خویش مطلع و به آنان گفته می‌شود که جسد آوات رحیمی در اداره‌پزشکی قانونی ارومیه است و عصر روز پنجشنبه، یکم دی‌ماه سال جاری تحت تدابیر شدید امنیتی و از ترس واکنش و اعتراض مردم منطقه به کشته شدن این کاسبکار کُرد، جسد آوات به خانواده‌ی وی در شهر مهاباد تحویل داده می‌شود.
آوات رحیمی، 21 ساله و متأهل جهت تأمین معیشت روزانه‌ی خانواده‌ی خود با ماشین شخصی مشغول کاسبی در مسیر شهرهای مرزی استان کُردستان و آذربایجان‌غربی بوده که عصر روز بیست و هشتم آذرماه به دلیل شلیک مستقیم نیروی‌های انتظامی در مسیر جاده‌ی سقز به بوکان جان خود را از دست داد.
در دو ماه اخیر به علت تیراندازی مستقیم نیروهای انتظامی و نظامی حکومت اسلامی ایران در جاده‌های مواصلاتی مناطق کُردنشین ایران حداقل 3 شهروند کُرد جان خود را از دست داده و 4 تن دیگر مجروح شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر