۱۳۹۰ تیر ۲۸, سه‌شنبه

قاتل دکتر قاسملو، رییس دفتر علی لاریجانی شد

article picture


بیست و دو سال پس از ترور عبدالرحمان قاسملو ،قاتل او نه تنها بازداشت نشده بلکه ارتقا مقام نیز یافته است .قاسملو ۲۲ سال پیش در چنین روزی و در۲۲ تیرماه ۱۳۶۸ -۱۳ ژوییه۱۹۸۹ در وین هنگام مذاکره با تیمی از جمهوری اسلامی به سرپرستی محمد صحرا رودی هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد .

به گزارش سایت میهن ، محمد صحرا رودی که خود نیز در جریان این تیراندازی -عمدا یا سهوا-از ناحیه صورت مجروح شده بود ، با فشار دولت ایران همراه با بزرگیان دیگر متهم این پرونده از سوی دولت اتریش آزاد شد و به ایران برگشت . او در بازگشت به تهران همراه با یکی دیگر از اعضای تیم حمله کننده که در این عملیات آسیب دیده بود، در یک اتاق مشترک در بیمارستان بقیه الله سپاه در خیابان ملا صدرای ونک تهران تحت درمان قرارگرفت . در واقع در حالی که جمهوری اسلامی می گفت گروهی ناشناس به محل مذاکره هیات های حزب دمکرات و جمهوری اسلامی حمله کرده اند و به سوی قاسملو و محمد صحرا رودی بر سر میز مذاکره شلیک کرده اند اما کمی بعد و در بیمارستان بقیه الله ضارب و مضروب در تهران کنار هم تحت درمان قرار گرفتند
و حالا پس از ۲۲ سال محمد صحرارودی ،با ارتقا به درجه سرتیپی به دست راست علی لاریجانی تبدیل شده و هم اکنون با نام محمد جعفری رییس دفتر علی لاریجانی رییس مجلس ایران است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر