۱۳۹۰ تیر ۲۹, چهارشنبه

ایران نیروهای حزب الله را راهی کشتن کنسول اسرائیل در استانبول کرد

TURKEY-ISRAEL/

روزنامه ایتالیایی “کوریره دلا سرا” گزارش داد: رویداد تروریستی دو ماه پیش در ترکیه توسط گروه حزب الله لبنان طرح ریزی و اجرا شده بود و هدف از آن کشتن کنسول اسرائیل در ترکیه بود.

رادیو اسرائیل،به نوشته “کوریره دلا سرا”، هدف حزب الله برای کشتن کنسول اسرائیل یا به دلیل احتیاطی که وی به کار می برد و یا تدابیر امنیتی ویژه از سوی سرویس امنیتی ترکیه حاصل نشد و شکست خورد.
یادآوری می شود: درجریان رویداد تروریستی در یکی از محلات استانبول، تروریست های حکومت اسلامی ایران بمبی را به یک دوچرخه وصل کردند و افراد سپاه پاسداران ایران پیش از آنکه بمب منفجر شود به دیده بانی پرداختند و افراد حزب الله آن را از راه دور منفجر ساختند که به کنسول اسرائیل آسیبی وارد نشد و تنها شش رهگذر زخمی گردیدند.
سرویس های امنیتی اسرائیل پیش از رویداد تروریستی در استانبول از احتمال انجام ترور به دست افراد حزب الله در کشورهای خارجی خبر داده بودند و گفته بودند که حزب الله قصد دارد به انتقام خون افسر عملیاتی خود، عماد مغنیه در دمشق در فوریه سال ۲۰۰۸ و دو دانشمند اتمی ایران در تهران در دسامبر ۲۰۰۹ و دسامبر ۲۰۱۰ به شهروندان اسرائیلی لطمه برساند به ویژه که حسن نصرالله چند بار اسرائیل را متهم به قتل مغنیه و دانشمند اتمی ایرانی کرده و تهدید کرده بود اسرائیل بهای گزافی را خواهد پرداخت.
رسانه های خارجی تا کنون ده بار از تلاش حزب الله برای آسیب رسانیدن به اهدف اسرائیلی در کشورهای خارجی خبر داده اند.
برجسته ترین تلاش در بهار سال ۲۰۰۸ در باکو، پایتخت آذربایجان انجام شد که در آن سرویس های اطلاعاتی آذربایجان چند تن از فعالان حزب الله را دستگیر کردند زیرا آنها قصد داشتند چند خودرو مواد منفجره را در مجاورت سفارت اسرائیل منفجر کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر