۱۳۹۰ تیر ۲۹, چهارشنبه

گردآوری دوباره تروریستهای گروه انصارالاسلام در کردستان عراق توسط رژیم

article picture


گردآوری دوباره تروریستهای گروه انصارالاسلام در کردستان
طی سه روز گذشته ناکامیهای زیادی در منطقه کردستان عراق نصیب سپاه پاسداران شده است. روز اول حمله ۲۴ کشته ، رورز دوم ۱۰۸ کشته و روز سوم بیش از ۱۷ کشته برجای گذاشته اند. هم اکنون مهاجمین سپاه که تعداد آنها به چندین هزار نفر بالغ میگردد به اجبار در مناطق مرزی متوقف گردیده اند. برطبق آخرین گزارشات پژاک (حزب حیات آزاد کردستان) ، رژیم ایران اکنون به توپ باران مناطقی دست زده که نتوانسته است آنجارا در اشغال خود نگهدارد. از جمله این مناطق می توان به روستاهای سونی و شین آوا اشاره کرد که همچنان زیرسلاحهای سنگین سپاه پاسداران قراردارد.
در راستای طرح اشغال مناطقی از کردستان عراق در نوار مرزی ، رژیم ایران در نظردارد هر منطقه ای را که به اشغال خود درمی آورد ، آنجا را به گروه تروریستی انصارالاسلام بسپارد و همانند سالهای قبل این گروه تروریستی را درمنطقه فعال کند. در چارچوب این سیاست طی ماههای گذشته باردیگر افراد پراکنده این گروه را جمع آوری کرده و در قسمت کردستان ایران اسکان داده است تا بتدریج آنانرا به مناطق جنوب کردستان نفوذ دهد.افراد غیر متشکل انصارالاسلام هم اکنون در مناطقی از کردستان نظیر هورامان و حاجی عمران تحت حفاظت سپاه پاسداران به سر می برند.
گروه انصارالاسلام یکی از گروه های بنیادگرای سنی مذهب است که در زمان حکومت صدام حسین به رهبری ملاکریکار تأسیس شد. محل تردد این گروه در روستاهای بیارا و تاوالا در منطقه شمال شرق شهر حلبچه نزدیک مرز ایران و سلیمانیه عراق بود. کریکار چند سالی است که در نروژ پناهنده شده و ادعا دارد اکنون رهبر این گروه نیست. صاحب نظران امور کردستان تحرک این گروه و عملیات تروریستی آنها را بدون دخالت کریکار نمی دانند.
انصارالاسلام هنگام تأسیس نام جندالاسلام (سربازاسلام) را برخود نهاده بود ولی بعدا با هماهنگی رژیم جمهوری اسلامی ایران به انصارالاسلام کردستان ( حامیان اسلام درکردستان) تغییر نام یافت. ایدئولوژی این جریان بیشتر به فرا ارتدکس اسلامی تشبیه می شود و طرز لباس پوشیدن آنها یادآور وهابیون است.آنها درگذشته نشان داده اند، احکام بسیار سخت اقتباس شده از اسلام جزای کسانی است که از این جریان ارتجاعی نافرمانی کنند ویا بخواهند عقایدشان رانفی کنند.
اکنون باردیگر این گروه تروریستی بعنوان مزدوران رژیم جمهوری اسلامی ایران در کردستان به فعالیت واداشته شده اند.یکی از ویژگیهای این گروه ، شکنجه ، بدرفتاری وسبعیت در برخورد با مخالفین اشان می باشد که زبانزد خاص وعام در منطقه کردستان است.
گزارش دریافتی از سایت ایرانیان فدایی
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر