۱۳۹۰ تیر ۳۱, جمعه

یک هفته بستری شدن مهناز محمدی در بیمارستان بدون اطلاع خانوادهوضعیت جسمی مهناز محمدی، مستندساز و فعال حقوق زنان در زندان اوین رو به وخامت گذاشته و او سراسر یک هفته اخیر را در بیمارستان سپری کرده است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر گفت: "مهناز از دوشنبه هفتهٔ گذشته یعنی از روز ۲۰ تیرماه تا روز ۲۷ تیرماه، در بیمارستان بستری بوده است و روز دوشنبه سرانجام موفق شده تماس تلفنی کوتاهی با خانواده‌اش برقرار کند و موضوع بستری بودنش در بیمارستان را به خانواده اطلاع داده است."
بیماری جسمی مهناز محمدی، نگرانی‌ها را در خصوص ادامه بازداشت و بی‌خبری از وی افزایش داده است. او مبتلا به بیماری شبیه به‌ ام.اس است و در صورت عدم دسترسی مستمر به دارو دچار درد عضلانی شدید و فلج موضعی می‌شود.
در شرایطی که وضعیت جسمی مهناز محمدی در زندان رو به وخامت گذاشته و نگرانی‌های جدی در مورد سلامت او وجود دارد، و به رغم انجام کلیه امور قانونی آزادی مهناز از سوی خانواده‌اش، بازجویی از وی ادامه دارد.
یک منبع آگاه در همین رابطه می‌گوید: "مقامات قضایی، پیش‌تر به خانوادهٔ مهناز گفته بودند که او نیز همراه با مریم مجد، آزاد خواهد شد و چون سند نداشته‌اند دادگاه کفالت را قبول کرده و قرار بود مهناز را آزاد کنند، اما بعد گفته‌اند به دلیل بیماری بازجویی‌های او انجام نشده، آزاد نخواهد شد و در حالی که خانوادهٔ مهناز روز بیست و پنجم تیرماه تا ساعت ۴ صبح مقابل زندان اوین منتظر آزادی او بوده‌اند هیچ کس به آن‌ها اطلاع نداده که مهناز در بیمارستان است."
مهناز محمدی، مستندساز و فعال حوزهٔ زنان، از روز ۵ تیرماه در پی حمله ماموران امنیتی به منزل‌اش و تفتیش و ضبط وسایل او بازداشت شد. مسئولان قضایی تا به حال از ارائه هر گونه دلیلی پیرامون ادامه بازداشت مهناز خودداری کرده‌اند و پروندهٔ وی هم اکنون در دادسرای پارک شهر است.
خانم محمدی مرداد ماه سال ۸۸ نیز همراه با جعفر پناهی و جمعی دیگر از مستندسازان در بهشت زهرا تهران بازداشت شده و ساعاتی رو مورد بازجویی قرار گرفته بود.
مرضیه وفامهر، بازیگر، پگاه آهنگرانی، بازیگر و مستندساز و مهناز محمدی، مستندساز سه سینماگری هستند که در یک ماه گذشته توسط مأموران امنیتی بازداشت شده‌اند.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر