۱۳۹۰ تیر ۳۱, جمعه

آخوند جنایتکار مکارم شیرازی ، خواستار کشتار بیشتر شد: بیشتر اعدام کنید

article picture


آخوند جنایتکار مکارم شیرازی خواستار اعدام بیشتر و بدون تشریفات دادگاه ها شد.
آخوند جنایتکار مکارم شیرازی گفت: پیشنهاد ما این است که باید شعبه قضایی به سبک دادگاه‌های امیرمؤمنین علی تشکیل شود و با سرعت و حذف تشریفات، حداکثر در عرض یک هفته این مجرمان را به اشد مجازات اعمالشان برسانند تا بقیه عبرت بگیرند و حساب ببرند و مجلس محترم مشکلات قانونی آن را نیز حل کند.
***
العربیه:آیت الله ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع اصولگرای مشهور ایرانی شامگاه پنج شنبه21-7-2011 گفت: احکام دادگاه‌های قضایی بی‌ رمق هستند و ما از مسئولان دستگاه قضایی می خواهیم که شعبه قضایی را به سبک دادگاه‌های امیرالمومنین(ع) اداره کنند .


به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی "مهر" ناصر مکارم شیرازی شامگاه پنجشنبه در صحن جامع رضوی در جمع ده‌ها هزار نفر از زائران آستان قدس رضوی با اشاره به "جنایات مکرر اراذل و اوباش و مخدوش‌شدن امنیت جامعه"، اظهارداشت: با این روش دستگاه قضایی، مشکلات امنیت جامعه حل نمی‌شود. دیروز چاقو در چشم طلبه جوانی کردند و ضاربین به جزای خود نرسیدند، امروز شاهرگ طلبه جوان دیگری را به خاطر امر به معروف و نهی از منکر بریدند و سپس شاهرگ حیات مرد نیرومند کشور را پاره کردند. با این وضع باید منتظر حوادث ناگوار دیگری باشیم .


وی اضافه کرد: مشکل مهم دستگاه قضایی ما دنباله‌ روی از نظام ناسالم قضایی غرب است که برای انتقال پرونده از کلانتری به دادگستری و سپس تشریفات انتخاب وکیل و توصیه وکیل به مجرم که تمام اقرارهای صریح و ثبت شده در مراحل اولیه را انکار کند و متهم ‌ساختن مسئولین انتظامی به شکنجه، سپس رفتن در نوبت چند ماهه و بعد از مدتی صدور حکم بدوی و رفتن به دادگاه تجدیدنظر و سرانجام صادرشدن یک حکم بی‌ رمق بعد از ماه‌ها که نه تنها بازدارنده نیست بلکه اراذل و اوباش را جسورتر می‌کند .

این مرجع تقلید ادامه داد: با این طرز کار هرگز نمی‌توان امنیت را در کشور برقرار کرد و اراذل و اوباش و اخلال کنندگان در امنیت را بر سر جای خود نشاند، مخصوصاً اگر جنایات آنها سازمان یافته و از سوی دشمنان باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: پیشنهاد ما این است که باید شعبه قضایی به سبک دادگاه‌های امیرمؤمنین علی(ع) تشکیل شود و با سرعت و حذف تشریفات، حداکثر در عرض یک هفته این مجرمان را به اشد مجازات اعمالشان برسانند تا بقیه عبرت بگیرند و حساب ببرند و مجلس محترم مشکلات قانونی آن را نیز حل کند.

وی توصیه کرد که مسئولین قضایی آیه 59 و 60 سورة احزاب را حتماً قرائت کنند، ببینند قرآن مجید درباره مزاحمین نوامیس مردم چه حکم کوبنده و قاطعی صادر کرده است .

برخی از کارشناسان با اشاره به اینکه ایران دومین جایگاه در اجرا و صدور احکام اعدام را در جهان بعد از چین به خود اختصاص داده است اما تا کنون نتوانسته است با بسیاری از جرم ها و ناهنجاری های اجتماعی مواجهه کند .
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر