۱۳۹۰ تیر ۲۸, سه‌شنبه

تشدید فضای امنیتی در مناطق مرزی غرب کشور

همزمان با انتشار اخبار مربوط به درگیری نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) جو امنیتی در مناطق غربی کشور حکم فرما شده است.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، همزمان با شروع درگیری میان نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای پژاک در منطقه مرزی سردشت و پیرانشهر، تحرکات نظامی سپاه پاسداران در این مناطق به شدت گسترش یافته و جو امنیتی سایر مناطق را نیز در بر گرفته است.
بنا بر گزارشات شاهدان عینی نیروهای نظامی و امنیتی در مناطق غربی کشور به حالت آماده باش در آمده‌اند، نیروهای سپاه پاسداران هم چنین در روستاهای مرزی شهرهای سردشت، پیرانشهر و اشنویه مستقر گردیده‌اند. این نیروهای در مساجد و مدارس این مناطق مستقر شده و نسبت به تردد اهالی منطقه به خارج از روستاه‌ها هشدار داده‌اند.
نیروهای سپاه پاسداران از طریق بلندگوی مساجد به مردم روستاهای مرزی اعلام کرده‌اند که در صورت تردد به مزارع و باغاتشات مسولیتی در قبال جان آن‌ها نخواهد داشت.
شاهدام عینی به گزارشگر هرانا گفتند نیروهای سپاه پاسداران روستایان و اعضای شورای روستاهای «دوله تو»،» آلواتان «و» قبر حسین «از توابع سردشت را وادار کرده‌اند که باید به میدان درگیری رفته و جنازه‌های کشته شدگان نیروهای سپاه را به روستا‌ها بازگردانند و تحویل ایشان بدهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر