۱۳۹۰ تیر ۳۱, جمعه

دادگاه اسماعیل سلمان پور و فرزاد اسلامی برگزار شد
دادگاه فرزاد اسلامی و اسماعیل سلمان‌پور، دو فعال دانشجویی، صبح روز سه شنبه در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد

به گزارش دانشجو نیوز، فرزاد اسلامی و اسماعیل سلمان‌پور آذرماه گذشته توسط سپاه پاسداران بازداشت و پس از گذراندن به ترتیب ۴٠ و ١۵ روز در سلول‌های انفرادی بند ٢-الف، به قید وثیقه آزاد شدند.
اتهامات فرزاد اسلامی در این جلسه تبلیغ علیه نظام از طریق همراه داشتن نشریه دانشجو، امضای بیانیه در حمایت از دانشجویان زندانی و انتشار اخبار کذب در سایت فیسبوک، همچنین توهین به رهبری از طریق انتشار مطلبی در صفحه شخصی فیسبوک و تحریک دانشجویان به اغتشاش عنوان شد که این فعال دانشجویی دانشگاه آزاد هیچکدام از اتهامات وارده را نپذیرفت. اتهام اسماعیل سلمان‌پور نیز تبلیغ علیه نظام عنوان شد.
قاضی مقیسه در این جلسه رفتار بسیار زننده‌ای با مته‌مان دادگاه و وکیل پرونده داشت به طوریکه به وکیل فرزاد اسلامی اجازه صحبت نداد و به اسماعیل سلمان‌پور نیز اجازه دفاع از اتهام وارده را نداد. وی در ادامه به فحاشی و توهین به مته‌مان پرداخت. قاضی مقیسه همچنین ادامه رسیدگی به پرونده را به جلسه بعد موکول کرد.
لازم به ذکر است فرزاد اسلامی فعال دانشجویی دانشگاه آزاد تهران مرکز، پیش از این یک بار در آبان ٨٨ توسط وزارت اطلاعات دستگیر و از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده است. اسماعیل سلمان‌پور نیز پیش از این در بهمن ٨٧ توسط مأمورین وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، که قاضی مقیسه قصد تجمیع پرونده دو بازداشت این فعال سابق انجمن اسلامی دانشگاه پلی تکنیک را دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر