۱۳۹۰ تیر ۲۸, سه‌شنبه

فراخوان جنبش ما هستیم

article picture


منتظر نمانیم؛ صف های نانوایی را دوباره شروع کنیم
تا کی میخواهیم بنشینیم و سکوت کنیم و حوادث دو سال گذشته را مرور کنیم؟ تا کی میخواهیم بنشینیم و سکوت کنیم و به سبز و سرخ و آبی انتقاد کنیم و شاهد اعدام و اشغال و تجاوز و فقر در ایرانمان باشیم؟
بیایید و این سکوت مرگبار و تهوع آور را بشکنیم. بیایید فریاد "یگانه" آن دخترک کارگر 5 ساله باشیم. بیایید فریاد آن زنان مورد تجاوز در حکومت اشغال شده، صدای کارگران، دانشجویان، زنان، زندانیان، جان باختگان و شکنجه شدگان باشیم.
هم میهنان، جوانان، پیران، زنان، مردان! در هر کجای این مرز پرگوهر پر از ستم، شهر به شهر و کوی به کوی، به صف های نانوایی برگردید. با تجمع در برابر نانوایی ها و ایجاد صف های بلند، اعتراض و فریاد برآمده از جانتان را با "ما نان می خواهیم" و "ما هستیم" طنین انداز کنید. با فریاد ما نان می خواهیم با فریاد ما هستیم؛ ما فقط نان می خواهیم:
نه آب، نه برق رایگــــان می خواهیم
نه کاخ، نه قصر شایگان می خواهیم
نه یک ز هزار آرمـــــــان می خواهیم
امروز گرسنه ایم نـــــان می خواهیم
بیایید و با شکستن این سکوت، رویای حکومت اشغالگر را که می پندارد پیروز شده، به کابووس تبدیل کنیم و همگی یک صدا بگوییم: هان ای اهریمنان و دشمنان و مافیای غارتگر ایران:
سکوتم را نکن باور، من آن آرامش سنگین پیش از قهر طوفانم


پس بیایید و حرکت از این بیش شتابان کنیم؛ وعده ی همه ما پیر و جوان، خرد و کلان، زن و مرد، پنج شنبه ی هر هفته، ساعت 5 تا 7 عصر، نانوایی های سراسر کشور... ما نان میخواهیم. ما نان میخواهیم.
موجم اگر میروم
گر نروم نیستم
ما هستیم
از سوی: هموندان جنبش ملی ما هستیم در درون ایران
...............
نظرسنجی: پنج شنبه های نان، تنها گشایش ِ گره یِ کور ِ سکوتِ اکنون؟
قرار است، بار دیگر پروژه ی پنج شنبه های نان کلید خورده و اجرایی شود و از یک اعتراض ساده به گرانی نان (که به همان سادگی می توان پیچیده ترین فشار را به حکومت آورد) از راه حضور در صف های بلند نانوایی، گام به گام به سوی سایر حرکت ها و اعتراضات، خیز برداشته شود.
در اینکه در شرایط موجود، سکوت در میان اپوزیسیون و نیروهای مخالف، چه در داخل و چه در خارج ایران، فقطط دست رژیم را برای هرگونه توهش و خشونت علیه زندانیان، زنان، اعدامیان و توده ی مردم و دزدی ثروت های ملی باز و بازتر می کند، هیچ کس شکی ندارد.
اما در این که "گشایش گره ی کور سکوت مرگ آور و مرگ آفرین" چیست و چه می تواند باشد، نظر یگانه و روشنی وجود ندارد.
هموندان جنبش ملی ما هستیم (چه قبولش داشته باشید و چه نداشته باشید) یک پیشنهاد داده اند: "پنج شنبه های نان و برقراری صف های طولانی در برابر نانوایی های سراسر کشور..." این حرکت متعلق به توده ی مردم با هر گرایش، باور، دین، زبان و نژادی است و جنبش ملی ما هستیم، بازگوینده ی آن است؛ کما اینکه سه سال پیش و همزمان با آغاز این طرح نیز بسیاری که در آن شرکت کردند، لزوما عضو یا هوادار جنبش ما هستیم نبودند و بلکه از این طرح اعلام حمایت کردند.
پیشنهاد شما (هواداران گروه های دیگر) چیست؟! اگر براساس بینش و شناخت نسبت به گذشته ی این حرکت، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید، منطقی و بدون فحش و بد و بیراه مطرح کنید؛ زیرا خودتان می دانید که استفاده از واژه های رکیک و ادبیات زشت و غیر ایرانی، نشانه ی ناتوانی، نادانی یا سوء نیت در پاسخ دادن است.
پس عینکِ زشت بینی و بلندگویِ زشت گویی را بردارید و اگر پیشنهادِ بهتر و کارآتری دارید بدهید تا ما هم بدانیم و همراهی کنیم:
"گر تو بهتر می زنی، بستان بزن..."
اگر هم فکر می کنید که این برنامه سودمند است و در شرایط موجود بهترین و تنهاترین گزینه است، بجای بحث و جدل و خطابه، در کار آگاهی دهی و اطلاع رسانی –در فضای مجازی و سطح شهرها- یاریمان دهید...
موافقان و پذیرندگان این برنامه، خواهش می کنم به صفحه ی "پنج شنبه های نان"ِ فیس بوک بروید و با عضویت در آن، پشتیبانی و پیشنهاد خود را اعلام و بیان نمایید.
با مهر و سپاس...
ما هستیم. ما نان می خواهیم...
سروش سکوت
27 تیر 2570
http://parsdailynews.com/86532.htm

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر