۱۳۹۰ مرداد ۱, شنبه

نماینده مجلس ارتجاع : با دانشجویان خاطی در زمینه عفاف و حجاب برخورد شود

در روزهای گذشته برخی خبرگزاری ها از طرح سوال از وزیر علوم، توسط برخی از نمایندگان مجلس، درباره سیاست های وزارت علوم در زمینه طرح عفاف و حجاب خبر داده بودند.


در همین زمینه نیره اخوان بیطرف، یکی از نمایندگان امضا کننده سوال از وزیر علوم، در گفتگو با خبرگزاری مهر خواستار برخورد با دانشجویان خاطی در زمینه عفاف و حجاب شده است: "همان طور که بر اساس مقررات دانشگاهی اگر دانشجویی بیش از یک تعداد جلسه غیبت کند از حضورش در جلسه امتحان جلوگیری می شود انتظار داریم در فضاهای دانشگاهی یک برنامه ریزی صورت گیرد و مصوبات و پیش بینی هایی برای برخورد با دانشجویان خاطی که مسائل ابتدایی در زمینه عفاف و حجاب را رعایت نمی کنند داشته باشیم."

به گزارش دانشجونیوز، چهار تن از نمایندگان مجلس قصد دارند از کامران دانشجو پیرامون برنامه های وزارت علوم برای توسعه فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاه ها سوال کنند. نیره اخوان بیطرف عضو کمیسیون قضایی مجلس، فاطمه رهبر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، محمد کوثری و زهره الهیان از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، امضا کنندگان طرح سوال از وزیر علوم درباره برنامه وزارت علوم برای توسعه فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاهها هستند.


نیره اخوان همچنین با اشاره به وضعیت پوشش در دانشگاههای کشورهای غربی گفت: "در کشورهایی که فکر می کنیم بی بند و بار هستند در فضاهای دانشگاهی و علم آموزی‌شان یک ضابطه ای وجود دارد."


در حالی که نامه محمود احمدی نژاد به وزاری علوم و بهداشت، برای توقف طرح تفکیک جنسیتی دانشجویان، با واکنش اصولگرایان تندرو مواجه شد، برخی از معاونین وزیر علوم و روسای انتصابی دانشگاه ها از اجرای طرح عفاف و حجاب در دانشگاه ها خبر دادند.

چندی پیش غلامرضا خواجه سروری، معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به اجرای این طرح در دانشگاه ها گفته بود: " طرح ارتقای عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها با جدیت و پیگیری بیشتری دنبال می‌شود و باید زمینه اختلاط غیر‌شرعی دختران و پسران در دانشگاه‌ها را به‌تدریج کاهش دهیم."

صدرالدین شریعتی، رییس دانشگاه علامه، نیز از بالا رفتن بازده علمی دانشگاه ها با اجرای طرح عفاف و حجاب و تفکیک جنیستی دانشجویان سخن گفته بود.

کامران دانشجو، وزیر علوم، نیز پیش از نامه محمود احمدی نژاد در جمع روسای دانشگاه ها با استناد به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه گفته بود: "دانشجویان زن و مرد لازم است در کلاس‌‌های درس در دو ردیف جداگانه بنشینند. هرگاه در محیط‌های تردد و نصب اعلانات در دانشگاه‌ها احتمال ازدحام باشد باید محیط‌های جداگانه برای زنان و مردان درنظر گرفته شود. به گفته کامران دانشجو، مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تأکید دارد، دانشجویان زن و مرد از آزمایشگاه‌ها و کار‌گاه‌ها و سالن‌های تشریح و اتاق کامپیوتر و... حتی‌المقدور در نوبت‌های خاص و به‌طور جداگانه استفاده کنند. بنابراین اگر آزمایشگاه‌ها را خواستیم جدا کنیم، همچنین هرگاه در دانشگاهی جدا کردن کلاس‌های مخصوص زنان و مردان میسر باشد و مشکلی از جهت بودجه و کیفیت درسی ایجاد نکند کلاس‌ها باید جدا شود".

به گفته فعالین دانشجویی، طرح تفکیک جنسیتی دانشجویان، که در حال حاضر متوقف شده است، بخشی از طرح «عفاف و حجاب» در دانشگاه های کشور می باشد که با جدیت از سوی وزارت علوم و روسای انتصابی دانشگاه ها پیگیری می شود. هدف از اجرای این طرح رعایت پوشش اسلامی مورد نظر حاکمیت در دانشگاه ها و جداسازی دانشجویان دختر و پسر در محیط های آموزشی و رفاهی است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر