۱۳۹۰ تیر ۳۰, پنجشنبه

مواضع " هرمان کین " یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا علیه رژیم

article picture


آقای کین، یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه با رد این مسئله که برخی می گویند حمله به ایران در واقعیت امکان پذیر نیست، گفت: «اول از همه این که ما (آمریکا) آماده ترین و کارآمدترین نیروی نظامی دنیا را در اختیار داریم. هم زمینی و هم هوایی هرچند برای این مورد نیازی به استفاده از نیروی زمینی نداریم. به اندازه کافی کشتی و ناو جنگی و زیردریایی استراتژیک در آن بخش از کره زمین داریم که برای ما کافی خواهد بود.»

***

هرمان کین هم مواضع تندی علیه رژیم ایران و برنامه اتمی جمهوری اسلامی و هرگونه حمله به اسراییل دارد


واشینگتن تایمز:هرمان کین، یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه روز دوشنبه گفت در برنامه سیاست خارجی او و در صورتی که جمهوری اسلامی در پی دستیابی به بمب اتمی و یا تخاصم به اسراییل باشد، با حمله نظامی مواجه خواهد شد. از او درباره نظر جان بولتون که سیاست اتمی فعلی درباره ایران را شکست خورده خوانده و خواهان دست زدن به اقدامات پیشگیرانه علیه ایران شده سوال شد که او ضمن پذیرفتن نظر جان بولتون با ذکر یک نکته افزود: «قبل از رسیدن به چنین نتیجه گیری به چند بخش از اطلاعات دیگر نیاز دارم اما به نظرم این راه دوم است.» وی در گفت وگو با خبرنگاران واشینگتن تایمز گفت: «به هر حال آن راه را نگه می دارم به عنوان راه دوم ولی راه اولی هم باید باشد.»

وی گفت: «راه اول این است که ما هیچ گونه اجازه ای نخواهیم داد که آن ها (جمهوری اسلامی)به اسراییل حمله کند. اگر آن ها سعی کنند بلوف را دور بزنند و وارد عمل شوند، دیگر می دانند که راه دوم چه خواهد بود.»

آقای کین گفت به عنوان رییس جمهوری آمریکا و فرمانده کل قوا، «به طور صریح و روشن این پیام را می دهد که اگر بخواهید به پروپای اسراییل بپیچید، با آمریکا طرف هستید.» وی در همین حال افزود این سیاست کین، به معنای چک سفید و اختیارات تام برای عملیات نظامی اسراییل نخواهد بود.

آقای کین که رییس قبلی شرکت پیتزای گادفادر (به معنای پدرخوانده) است، گفت: «شماری از شروط و شرایط برای اسراییل خواهد بود که آن ها به درستی باید آن را درک کنند و از سیاست کین سوءاستفاده نکنند.»
وی افزود: «ولی به هر حال اگر اسرییل از سوی ایران مورد حمله قرار گیرد، ما منتظر نمی مانیم تا شورای امنیت سازمان ملل در مورد این که چه کار باید کرد، رای بگیرد. اگر ایران به سمت پرتاب موشک به سوی اسراییل برود، ما با اسراییل همراه شده و هر دو به سمت ایران موشک پرتاب خواهیم کرد.»

آقای کین با رد این مسئله که برخی می گویند حمله به ایران در واقعیت امکان پذیر نیست، گفت: «اول از همه این که ما (آمریکا) آماده ترین و کارآمدترین نیروی نظامی دنیا را در اختیار داریم. هم زمینی و هم هوایی هرچند برای این مورد نیازی به استفاده از نیروی زمینی نداریم. به اندازه کافی کشتی و ناو جنگی و زیردریایی استراتژیک در آن بخش از کره زمین داریم که برای ما کافی خواهد بود.»
هرمان کین همچنین سیاست باراک اوباما در قبال دولت اسراییل را زیرسوال برد و گفت که در زمان اعلام کاندیداتوری خود، گفته که آقای اوباما با درخواست از اسراییل برای گفت وگوهای صلح و اعلام مرزهای سال ۱۹۶۷ به عنوان مبنای گفت وگو، اسراییل را زیر اتوبوس انداخته است. (اسراییل را بی اعتبار کرده است.)

وی گفت : «به نظر من مشکلی که ما امروز داریم این است که ایران دارد توانایی رییس جمهوری فعلی آمریکا برای حمایت از اسراییل را آزمایش می کند.» آقای کین پس از دیدار و گفت وگوی خود با مایکل اورن، سفیر اسراییل در آمریکا در میان خبرنگاران حاضر شده و با آن ها گفت وگو کرد.

از: بن بیرنبام (Ben Birnbaum) / در: واشینگتن تایمز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر