۱۳۹۰ تیر ۲۹, چهارشنبه

هجوم نیروهای امنیتی به منزل یک روحانی ناراضی


سایت تحول سبز: پس از برخوردهای تند و غیر اخلاقی با خانواده آیت الله امجد از سوی نهادهای امنیتی و ممنوع الخروج شدن عروس و نوه ایشان هنگام سفر به مالزی، عصر امروز یک تیم از مامورین امنیتی به منزل مسکونی ایشان مراجعه کرده و اقدام به تفتیش و صورت برداری وسایل و اموال منزل نموده اند.
بنا بر گزارش ارسالی، مامورین امنیتی قصد دارند در غیاب ایشان که در سفر به سر می برند این منزل را که متعلق به آستانه امامزاده صالح تجریش میباشد و در اختیار آیت الله امجد به عنوان امانت گذاشته شده را تخلیه نمایند.چندی پیش نیز علی رغم تلاش های بسیار زیادی که از طرف خیرخواهان جهت حل موضوع توقیف پاسپورت خانواده ایشان انجام شده بود، این مسئله نیز بی نتیجه مانده و کماکان عروس و نوه ایشان نیز به دلایل غیر قانونی و نامعلوم ممنوع الخروج میباشند.
شایان ذکر است، پس از ممنوع الخروج شدن عروس آیت الله امجد که موجب شده بود چندی پیش در فرودگاه ضمن ضبط پاسپورت، از خروج وی توسط مامورین امنیتی نیز جلوگیری به عمل آید، حضرت آیت الله امجد با صدور بیانیه ای ضمن تقبیح عمل صورت گرفته همه مسئولین نظام را به توبه از ظلمی که در حق مردم روا داشته اند فراخواند و اعلام داشت که خود نیز تا آخرین قطره خون در مسیر عدالت و مبارزه با ظلم کوتاه نخواهم آمد.
پس از صدور آن بیانیه عوامل وابسته به نهادهای امنیتی سعی کردند که از طرق مختلف اقدام به تکذیب بیانیه و یا جلب رضایت آیت الله امجد برای تکذیب پیام صادر شده را نمایند اما آیت الله امجد ضمن رد چنین پیشنهاداتی که از سوی مامورین وزارت اطلاعات داده شده بود در پیام ویدیویی از قاطعیت خود در بیانیه صادر شده خبر داد و هرگونه نقل قول دیگری از سوی خودشان را که در رسانه های وابسته به دولت منتشر شده بود تکذیب نمودند.
در پی این رفتارها و عدم پاسخگویی نهادهای مربوطه، آیت الله امجد از عروس شان خواستند که به هیچ عنوان جهت اخذ پاسپورت شان به نهادهای دولتی مراجعه نکنند و اعلام داشتند که آنها موظف هستند تا خود پاسپورت را برای تحویل نزد شما بیاورند.
قاطعیت آیت الله امجد در برخورد با این موضوع سبب شد تابرخی از مسئولین برای رفع این مشکل اقدام به وساطتت نمایند تا ضمن رفع مشکل ممنوع الخروج بودن از ایشان نیز به جهت برخوردهای صورت گرفته دلجویی نمایند.
بر اساس گزارش رسیده، با توجه به ارتباط نزدیک فرزند حاج صادق آهنگران و ارادت خاص وی به آیت الله امجد، ایشان با وجود اینکه در خارج از کشور به سر می برده برای پیگیری موضوع به ایران بازگشته تا بتواند با رایزنی های خود امکان سفر مجدد را برای خانواده آیت الله امجد فراهم سازد.
بر همین اساس محمد علی آهنگران پس از مراجعت به ایران ضمن ملاقات با آیت الله امجد و تعیین جدید تاریخ سفر از سوی ایشان برای اخذ پاسپورت به نهادهای امنیتی مراجعه نموده و پاسپورت ضبط شده به ایشان تحویل داده می شود.
محمد علی آهنگران نیز طبق هماهنگی با آیت الله امجد و مشخص نمودن تاریخ مجدد سفر از سوی ایشان برای ماه شعبان مقدمات مجدد سفر را نیز مهیا نموده و اقدام به تهیه بلیت نیز برای خانواده ایشان میکند تا در زمان مقرر خانواده آیت الله امجد
آماده سفر باشند.

اما پس از پیگیری های مجدد فرزند آقای آهنگران به جهت اطمینان خاطر از رفع مشکل ممنوع الخروج بودن عروس ایشان، متوجه می شوند که این مشکل همچنان پابرجا بوده و علی رغم صحبت های صورت گرفته وی همچنان ممنوع الخروج می باشند.
در پی این موضوع محمد علی آهنگران بار دیگر اقدام به رایزنی از طریق کانال های مربوطه با وزارت اطلاعات جهت رفع مشکل را نموده و مقرر می شود که برای رفع نهایی مشکل باید مجددا به همراه پاسپورت به نهاد امنیتی معرفی شده مراجعه نمایند.
اما پس از مراجعه مجدد محمد علی آهنگران به همراه پاسپورت برای رفع نهایی مشکل ممنوع الخروج بودن عروس آیت الله امجد، ضمن برخوردهای ناشایست از سوی مامورین وزارت اطلاعات تلفن همراه ایشان نیز به همراه پاسپورت ضبط میگردد.
ایشان نیز در پاسخ به رفتار مامورین که نسبت به بیانیه آیت االه امجد واکنش ها و صحبت هایی را نیز داشته اند خطاب به آنها گفته است: شما با این رفتار ها من را هم در مقابل آیت الله امجد شرمنده کردید ! شما که مقامات خودتان رسیده بودند خدمت آیت الله امجد و مطلع هستند از عزم ایشان بر کوتاه نیامدن از مطالب مطرح شده در نامه و ایشان هم اعلام کرده اند که برای پس گرفتن پاسپورت قرار نیست با شما بده بستانی داشته باشند و یا چنین روالی را بپذیرند.
پس از این ماجرا و در پی دیدار مجدد محمد علی آهنگران با آیت الله امجد و شرح اتفاقات صورت گرفته از سوی مامورین وزارت اطلاعات با ایشان، آیت الله امجد نیز ضمن دلجویی از ایشان در پاسخ به رفتارهای صورت گرفته ازسوی مامورین امنیتی اعلام میدارد: اینها نمی توانند هیچ غلطی بکنند و اگر گمان می کنند که با این فشارها و برخوردها می توانند کاری کنند که من ازمطالب مطرح شده در نامه ام کوتاه بیایم خیال باطلی است و اگر مرا تکه تکه هم بکننداز آن نامه دست بر نمیدارم.
ایشان نیز در ادامه صحبت های خودشان با محمد علی آهنگران اظهار داشته اند: من آن نامه را نوشته ام وخطابم هم همه مسولان کشور بوده و واقعا بر این باورم که تمامی مسولان باید از اینهمه ظلمی که واقع شده توبه کنند و من هم تا آخرین قطره خون پای حرفهای مطرح شده دراین نامه هستم.
در پی ادامه برخوردهای ناشایست با آیت الله امجد معاون وزارت اطلاعات و مدیر کل روحانیت نیز برای دلجویی از برخوردهای صورت گرفته نیز به دیدار آیت الله امجد رفته که البته در آن دیدار نیز آیت الله مجد بار دیگر بر مواضع قبلی و صحبتهایشان در بیانیه صادر شده تاکید می ورزند و در نهایت نیز مجددا زمانی مشخص می گردد.
گرچه بعد از این ماجراها عده ای از نزدیکان و مسئولین به آیت الله امجد اعلام داشته بودند که شما در تاریخ مقرر به فرودگاه جهت سفر مراجعه نمایید و آنها ناچارند که همکاری نمایند اما پس از مراجعه آیت الله امجد به همراه عروس و نوه شان به فرودگاه جهت عزیمت به سفر بازهم مامورین امنیتی اینبار از سفر نوه ایشان هم جلوگیری میکنند و مانع از خروج ایشان به همراه دیگر اعضای خانواده شده اند.
محمد امجد فرزند آیت الله امجد نیز در پی این رفتارهای نامناسب و غیر قانونب با خانواده اش در پیامی کوتاه اعلام داشته است: اگر اینها قصدشان گروگان گیری است و خیال میکنند با این برخوردها من قرار است از پای بنشینم خیال بیهوده ای است و همانطور که حاج آقا امجد مجوز مبارزه برعلیه ظلم را داده اند و خود ایشان هم فریادشان بر علیه ظلمبلند شده من هم بنا ندارم ساکت بنشینم.
ولی امیدوارم که هنوز تتمه عقلی داشته باشند و به این بلاهت ها ادامه ندهند و جلوی این برخوردهای غیرقانونی را با همسر وخانواده بگیرند که در غیر این صورت ادامه این روند جز افتضاحی برای خودشان ، حاصلی نخواهد داشت.
گفتنی است، آیت الله امجد به دعوت دانشجویان ایرانی مقیم مالزی، به این کشور سفر کرده اند و به نظر میرسد که همه این اهانت ها و فشار ها به بیت ایشان، ترس حاکمیت از حظورر ایشان در خارج از کشور و مواضع اخیر ایشان منجمله بیانیه صریح و قاطع ایشان علیه ستم ها و ظلمهایی که علیه مردم ستم دیده کشورمان صورت گرفته ، میباشد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر