۱۳۹۰ مرداد ۱, شنبه

بازتاب منفی کاریکاتور توهین آمیز خبرگزاری فارس علیه زنان بی حجاب

article picture


انتشار کاریکاتوری از سوی خبرگزاری فارس که در آن حجم مغززنان بی حجاب بسیار کوچکتر از حجم مغز زنان باحجاب نشان قلمداد شده، بازتابی منفی نه تنها در برخی رسانه های داخلی داشته، بلکه دامنه آن به رسانه های خارجی نیز نیز کشیده شده است.
به گزارش شهرزاد نیوز، از جمله نشریه "20 دقیقه سوئیس" تحت عنوان طنز آمیز "روسری با هوش می کند" نوشته است: گاهی یک کاریکاتور خوب است، اما بینش پشت آن بد و گاهی برعکس. اما در مورد این کاریکاتور باید گفت که این هر دو به درد نخورهستند.
این نشریه سپس علت ترسیم و انتشار چنین کاریکاتوری را با گفتاوردی از رادیو اروپای آزاد چنین مطرح کرده است: علیرغم همه تلاش‌ها، کاربرد خشونت، اذیت و آزار، دستگیری‌ها و تهدیدها، حکومت ایران نتوانسته است طی این 32 سال زنان را وادارد تا پوشش مطلوب رژیم را بپذیرند.
خبرگزاری "پولیتیکالی اینکوُرکت"، پس از آوردن متن مشابهی، در افزوده‌ای به طنز نوشته است: احتمالاً به همین خاطر است که همه زنان نامدار عرصه دانش، زنان مسلمان محجبه هستند!
برخی سایت‌های داخلی نیز این عمل غیر اخلاقی خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران را نادرست دانسته و یادآور شده اند که این شیوه برخورد، موجب لجبازی بیشتر زنان خواهد شد.
بهترین پاسخ را شاید بتوان در این جمله نویسنده یکی از سایت‌های داخلی، پارسینه، یافت که خطاب به کاریکاتوریست مزبور نوشته است: بد نبود کاریکاتوریست محترم، حجم مغز خودشان را هم در کنار اسم خود در حاشیه ی کاریکاتور به نمایش می‌گذاشتند!

خبر قبلی در همین مورد


بیشتر بخوانید 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر