۱۳۹۰ دی ۱۴, چهارشنبه

در ایران ملا خور شده ، جان انسان ارزشی ندارد اما قیمت قبرش سر به آسمان گذاشته

article picture

قيمت قبرهاي بهشت زهرا رو به افزايش است
منبع حکومتی:از آن به‌عنوان خانه آخرت نام مي‌برند. خانه‌اي که به نظر مي‌رسد قيمت آن از قيمت خانه دنيوي هم بيشتر شده است! از قبر حرف مي‌زنيم. مکاني که به گفته شوراي شهر تهران قيمتش سر به آسمان گذاشته است و مردم را مجبور به گله و گله‌گذاري. گله‌اي که تاکنون چندان هم تاثيرگذار نبوده و قيمت قبرهاي بهشت زهرا همچنان رو به افزايش است.
ابتکار:اگر سري به قطعات بهشت زهرا بزنيد و از مسئولين فروش قبرهاي آن سراغ بگيريد، شايد قيمت قبر‌ها برق از سرتان بپراند. قيمت‌هايي ميليوني که ممکن است هوس مردن را تا مدت‌ها از ذهنتان بيرون کند! اين رقم‌هاي نجومي تا جايي است که مسئولين شهرداري را به اين فکر انداخته است تا رقم‌هاي جديدي براي آن‌ها به شوراي شهر ارائه دهند. البته به نظر مي‌رسد اين قيمت‌ها چندان هم به ارزاني قبور کمکي نکرده است و به گفته شوراي شهري‌ها افزايش قيمت قبور خانوادگي به اندازه‌اي زياد است که آن‌ها براي خانه‌هاي خود در زماني که زنده بودند نيز، چنين پولي نپرداخته‌اند! همين قيمت‌هاي نجوني باعث شده است تا شوراي شهر نيز از تصويب آن‌ها سر باز زند و اين طرح را براي بررسي بيشتر روانه کميسيون عمران مجلس کند. طرحي که با وجود عدم تصويب شوراي شهر، در بهشت زهرا اجرايي شده است.

قيمت‌هاي جديد قبور در بهشت زهرا تصويب‌نشده، اجرا مي‌شود
درحالي‌که شوراي شهر تهران هنوز قيمت‌هاي جديد قبور بهشت زهرا را که طي طرحي به اين شورا ارسال شده بود، تصويب نکرده است، خبر از اجراي آن در بهشت زهرا به گوش مي‌رسد. به‌طوري‌که «حبيب کاشاني» ديروز از اجراي قيمت‌هاي پيشنهادي شهرداري – ازسوي مديران بهشت زهرا- به شوراي شهر که هنوز تصويب نشده است، اظهار تاسف کرد. اين عضو کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران گفت: «قيمت‌هاي پيشنهادي شهرداري براي قبور در بهشت زهرا در جلسه هفته گذشته شوراي شهر به تصويب نرسيد، ولي متأسفانه هم‌اکنون ازسوي مديران بهشت زهرا به اجرا درآمده است.» حبيب کاشاني در جلسه علني شوراي اسلامي شهر به هزينه‌هاي زيادي که در بهشت زهرا صورت مي‌گيرد، اشاره کرد و گفت: «در حال حاضر خرج‌هايي مانند سنگ‌فرش کردن در بهشت زهرا صورت مي‌گيرد؛ اين در حالي است که مردم و خانواده شهدا در اين محيط به آرامش نياز دارند و نبايد از پول بيت‌المال هزينه‌هاي آن‌چناني انجام شود.» محمدعلي نجفي، عضو ديگر شوراي شهر نيز از تصويب هرچه سريع‌تر قيمت‌هاي جديد قبور بهشت زهرا سخن گفت و اظهار اميدواري کرد با اجراي قيمت‌هاي جديد، مردم از بلاتکليفي خارج شوند. اما خسرو دانشجو، سخنگوي شوراي اسلامي شهر تهران، علت خارج‌شدن دستور طرح قيمت‌هاي پيشنهادي قبرهاي بهشت زهرا ازجانب شهرداري به شوراي شهر را، بسيار بالا‌بودن قيمت‌هاي پيشنهادي دانست و بررسي آن در کميسيون عمران مجلس را ضروري دانست. وي همچنين ادامه داد: «مديران بهشت زهرا تا پيش از تصويب اين لايحه، نبايد قيمت‌هاي جديد را به اجرا بگذارند؛ اجراي قيمت‌هاي جديد غير قانوني است و برايشان تبعات دارد.» افزايش روزبه‌روز قيمت قبرهاي بهشت زهرا، درحالي صورت مي‌گيرد که اعضاي شوراي شهر برآورد هزينه‌هاي زيباسازي بهشت زهرا را سرسام‌آور دانسته است و اين افزايش قيمت را جبراي براي اين هزينه مي‌دانند. اقداماتي که به نظر مي‌رسد چندان هم ضروري نيست.
قيمت قبر در قطعات جديد رايگان است؟
با وجود اين‌که افزايش قيمت قبرهاي بهشت زهرا همچنان باعث نارضايتي مردم است، معاون خدمات شهري شهرداري تهران قيمت قبر در قطعات جديد را رايگان دانسته و افزايش قيمت در قبور اختياري را رد مي‌کند. «حسين کلخوراني» در گفت‌وگو با فارس با تأکيد بر اين موضوع که قيمت قبور در قطعات جديد رايگان است، گفت: هيچ پولي از شهروندان براي قبر در قطعات جديد نمي‌گيريم، فقط هزينه خدمات دريافت مي‌شود. معاون خدمات شهري شهرداري تهران ادامه داد: «اگر کسي اعلام کند که هزينه خدمات را ندارد، آن را هم دريافت نمي‌کنيم.» وي با بيان اين‌که در قبور اختياري قيمت قبر متفاوت است، گفت: «در حال حاضر قيمت‌ها را در اين بخش‌ها افزايش نداده‌ايم و مانند روال گذشته عمل مي‌کنيم.» معاون خدمات شهري شهرداري تهران همچنين، افزايش قيمت قبر‌ها در لايحه ارسالي به شوراي شهر را در برخي از بخش‌ها دانست و گفت بايد شوراي شهر آن را تاييد کند!
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر