۱۳۹۰ دی ۱۴, چهارشنبه

وحشت رسانه های جمهوری اسلامی از نشانه های کریسمس


در ححالی كه در روزهای كریسمس بسیاری از فروشگاهها در تهران بزرگ با نصب درخت کریسمس به استقبال این آئین رفته اند . اما این کار به مزاج برخی تندروها و همینطور رسانه های امنیتی جمهوری اسلامی خوش نیامده است..
- «محبت نیوز» ، در هفته ای كه گذشت بسیاری از خیابان های تهران حال و هوای کریسمس به خود گرفته بود و بسیاری از مغازه داران در ویترین فروشگاهشان که نگاه مشتریان و رهگذاران زیاد به آنجا می افتد، با نصب درخت کریسمس یا آذین بندی فروشگاه همانند دیگر مسحیان دنیا این آئین را جشن گرفته اند. اما گویا این کار به مزاج برخی تندروها و همینطور رسانه های امنیتی جمهوری اسلامی خوش نیامده است !
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، سایت صراط نیوز وابسته به لباس شخصی ها و نیروهای امنیتی با لحنی تند در این باره نوشت: «شایسته نیست در گوشه و کنار پایتخت کشور به عنوان شهری با اکثریت مسلمان ایرانی؛ درختان تزئین شده کریسمس خودنمایی کند!»
.
به نوشته گردانندگان این سایت: «یکی از اصلی ترین نشانه های مسیحیت به عنوان دین اکثریت در جهان، کریسمس و درخت کاج تزئین شده به عنوان نماد آن است. چه لزومی دارد در تهران که پایتخت یک کشور با جمعیت بالای مسلمان است درخت کاج کریسمس در همه مراکز خرید و بوتیک های مشهور نصب و تزئین شود؟!»


در حالی كه مقامات جمهوری اسلامی از ایران بعنوان « ام القری» اسلام نام می برند و تحمل هیچ یك از ادیان غیر شیعی را ندارند، خبر نویس سایت صراط نیوز در ادامه می نویسد: «شکی نیست که ارامنه ایران به عنوان اقلیت ی محبوب و محجوب در میان جامعه ایرانی از جایگاهی بالا و متمایز برخوردار هستند و همان طور که شادی ما شادی آنها و غم مسلمین موجب اندوه آنان است متقابلن ایرانیان مسلمان نیز طبق تعالیم دینی و میهن ی شان آغاز سال نو میلادی را با افتخار به عنوان سمبلی از پیامبر بزرگ مسیحیان و دین آسمانی اش گرامی می دارند. اما بعضی نمادها به عنوان نشانه یک جامعه مسیحی در همه دنیا به ثبت رسیده است و به عنوان سمبل یک اکثریت یا اقلیت از جانب سایرین مکروه به شمار می رود، مانند صلیب و درخت کریسمس مسیحیان یا چفیه مسلمانان»
به گزارش سرویس اجتماعی صراط، با توجه به این که مسئله ثبت جهانی عید نوروز به سرانجام رسیده و دولت تلاش و هزینه زیادی برای این امر کرده است شایسته نیست در گوشه و کنار پایتخت کشور به عنوان شهری با اکثریت مسلمان ایرانی؛ درختان تزئین شده کریسمس خودنمایی کند!
نمادگرایی و گسترش فرهنگ غرب با توسل به ترویج مراسم و نشانه های فرهنگی، سال هاست که در دستور کار سیاستمداران قرار گرفته و فراگیر شدن جشن ولنتاین در کشور ما و خیلی از کشورهای دیگر دنیا با همین مبارزه نرم و آرام آغاز شد و ناگهان کار به جایی رسید که مخالفت با برگزاری مراسم غربی نوعی گناه نابخشودنی به شمار می رفت!
در انتها این سایت پیشنهاد داده با توجه به این که به طور معمول اقلیت ارامنه از بازارهای محلی خود خرید می کنند لزومی وجود ندارد که کلیه بوتیک های مراکز خرید تهران اقدام به نصب و تزئین درخت کریسمس در ویترین مغازه ها کنند. علاوه بر آن بی توجه ای مسئولین فرهنگی کشور نسبت به معضلات فرهنگی شایع در مراکز خرید و غفلت از نمادگرایی عجیب بعضی از مدیران شهری نیز قبل تامل است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر