۱۳۹۰ دی ۱۱, یکشنبه

ارجاع شکایت پیمان عارف از سایت‌های دولت به دادسرای رسانه


با اخذ دستور قضایی از جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، شکایت پیمان عارف از سایتهای نزدیک به محمود احمدی‌نژاد چون بولتن نیوز و رجانیوز، به دادسرای ویژه جرایم رسانه‌ای ارجاع شد.
گفتنی است در پی اجرای غیرقانونی حکم ۷۴ ضربه شلاق، به دلیل آنچه که اهانت به رییس جمهور نامیده شده بود، در ۱۷ مهرماه گذشته و به هنگام آزادی این فعال دانشجویی عضو شورای دفاع از حق تحصیل در پایان دوره محکومیتش و آنگاه بازداشت مجدد وی در ۸ آبان، سایت‌های نزدیک به دولت در دوره بازداشت مجدد ۴۳ روزه عارف با جعل و انتشار دادنامه مجعول مدعی شدند که این روزنامه نگار و فعال دانشجویی نه به دلیل اهانت به رییس جمهور بلکه به دلیل کشف ۱۱ گرم حشیش از منزلش مورد مجازات شلاق قرار گرفته است.
در پی انتشار این خبر و با اطلاع یافتن عارف در ملاقات از طریق همسرش از این امر، وی شکایتی را مبنی بر جعل دادنامه، استفاده از سند مجعول و نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر تنظیم و تسلیم خدابخشی دادیار ناظر بر زندان دادسرای اوین می‌نماید.
قابل ذکر است که با وجود برائت و آزادی این فعال دانشجویی در ۲۰ آذر، تا امروز دولت آبادی از صدور دستور قضایی و ارجاع پرونده جهت تحقیق به بازپرس اجتناب کرده بود که نهایتا با صدور دستور این شکایت به بازپرس شعبه ۲۴ دادسرای جرایم رسانه‌ای ارجاع شد.
کمیته گزارشگران حقوق بشر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر