۱۳۹۰ دی ۱۲, دوشنبه

اعتراف عضو مجلس ارتجاع :آثار تحریم‌ها اجتناب‌ناپذیر است

article picture

رییس کمیسیون انرژی مجلس جمهوری اسلامی در تشریح آثار و تبعات تحریم بانک مرکزی، بالا رفتن قیمت ارز، افزایش قیمت کالاهای وارداتی، اختلال وضعیت اقتصادی و انزوای سیاسی را از تبعات این موضوع عنوان کرد.
حمیدرضا کاتوزیان نماینده تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار قانون در ارتباط با تبعات تحریم بانک مرکزی از سوی آمریکا، گفت: یکی از آثار فوری تحریم بانک مرکزی بر روی بازار ارز کشور است و همچنین این تحریم نقل و انتقال پول را با دشواری بالایی مواجه می‌کند و امکان اینکه ما در بازارهای خارجی با سهولت فعلی عمل کنیم دیگر وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: این موضوع در بازار داخلی نیز تاثیراتی دارد که از یک سو می‌توان به افزایش قیمت ارزهای خارجی و از سوی دیگر به افزایش قیمت کلیه محصولات وارداتی اشاره کرد. با شکل‌گیری تحریم بانک مرکزی و افزایش این دست از فشارها، قیمت ارز بالا خواهد رفت و محصولات وارداتی همچون خودروهای وارداتی، مواد اولیه و تجهیزات با یک افزایش قیمت مواجه خواهند شد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس پیش‌بینی کرد که در همین راستا بخشی از نقدینگی موجود در دست مردم به سمت بازار ارز و طلا هجوم آورد که این موضوع در وضعیت اقتصادی کشور اختلالاتی را به وجود خواهد آورد.
آثار تحریم‌ها اجتناب‌ناپذیر است
کاتوزیان ابراز امیدواری کرد که دولت با اندیشیدن تمهیدات عاقلانه با بخشی از این تحریم‌ها مقابله کند هرچند که تحریم‌ها دارای آثاری هستند که اجتناب‌‌ناپذیر است.
رییس کمیسیون انرژی مجلس در مورد راه‌حل‌های کاهش آثار این تحریم یادآور شد: بهترین راه حل این است که ما سطح تعاملات بین‌المللی را افزایش دهیم و برای وفاق جهانی تلاش کنیم. اینکه هر روز به نوعی تهدید کنیم که تنگه هرمز را می‌بندیم و یا بگوییم نفت را ابزار سیاسی می‌دانیم آثار سوئی دارد که هم ارتباط جهانی و بین‌المللی ما را دچار اختلال می‌کند و هم اینکه آثار و تبعات اقتصادی زیادی هم برای ما دارد.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر