۱۳۹۰ دی ۱۵, پنجشنبه

ادامه رجز خوانی های مقامات نظامی رژیم علیه آمریکا

article picture


تهدید مجدد آمریکا به وسیلۀ بلندپایگان نظامی جمهوری اسلامی
بنا بر گزارش رادیو فرانسه، تهدید آمریکا از سوی بلند پایگان نظامی جمهوری اسلامی روز (چهارشنبه) کماکان ادامه داشت.سردار پاسدار احمد وحیدی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سردار پاسدار مسعود جزایری، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از جمله کسانی هستند که روز چهارشنبه آمریکا و قدرت نظامی این کشور را به چالش کشیدند.
سردار وحیدی در گفتگوئی با خبرنگاران ضمن تأکید بر این نکته که امنیت تنگۀ هرمز جزء مسائلی است که ایران همواره دنبال کرده است افزود جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است که حضور قدرت های به گفتۀ او «فرامنطقه ای» در خلیج فارس غیر مفید و مضر بوده و جز ایجاد آشفتگی نتیجه ای ندارد.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران گفت این کشور همواره بر عدم حضور این قدرت ها تأکید کرده است.
سردار مسعود جزایری، معاون فرهنگی و تبلیغاتی ستاد نیروهای مسلح، نیز به نوبۀ خود ضمن مطرح کردن این نکته که ایران هیچ ادعائی اضافه بر حقوق شناختۀ شدۀ بین المللی خود ندارد و در عین حال در دفاع از حقوق خود قاطع است افزود «آمریکا باید این قاطعیت را درک کند».

سردار جزایری گفت: برای پرهیز از وضعیت ناخوشایندی، آمریکائی ها چاره ای جز ترک منطقه ندارند. سردار جزایری نیز حضور طولانی مدت آمریکائی ها در منطقه را باعث افزایش ناامنی وبیشتر شدن احتمال بروز تنش دانست.
معاون فرهنگی و تبلیغاتی ستاد نیروهای مسلح ایران مدعی شد که ناوهای آمریکائی به هنگام «رزمایش ولایت» از سر ناچاری منطقه را ترک کرده اند.
عطاء الله صالحی،فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، دیروز سه شنبه گفته بود: به ناوهواپیمابر آمریکا که از تنگۀ هرمز عبور کرده و در دریای عمان است توصیه می کند به خلیج فارس برنگردد.
خبرگزاری فرانسه در گزارشی که به سخنان امروز سردار وحیدی و سردار جزایری اختصاص داده است یادآور می شود که آمریکا برغم این تهدیدها و مبارزه طلبی های بلندپایگان جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرده است که به حضور نظامی خود در خلیج فارس ادامه خواهد داد.
سخنگوی کاخ سفید واشننگتن در واکنش به این تهدید ها، آن ها را تهدیدهائی از سر ضعف خوانده است.
http://parsdailynews.com/94872.htm
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر