۱۳۹۰ دی ۱۵, پنجشنبه

اعتراف دادستان سنندج به فضای غیر استاندارد زندان این شهر

article picture

دادستان سنندج در پی بازدید از زندان مرکزی سنندج، فضای داخلی زندان و تعداد زیاد زندانیان را نامطلوب عنوان کرده و دستور رسیدگی به مشکلات بند "سیاسی" را صادر نمود.
جوهری ضمن بازدید از قسمت های مختلف زندان با مددجویان بند امنیتی "سیاسی" دیدار و از نزدیك به مشكلات قضایی آنان رسیدگی و دستورات لازم را صادر كرد.
در همین رابطه خبرنگار کُردپا از شهر سنندج به نقل از افراد مطلع از زندان این شهر گزارش داد، جمعیت کیفری زندان سنندج از 650 تا 750 نفر متناوب بوده که در میان 9 بند زندان مرکزی سنندج، زندانیان سیاسی کُرد در یک بند نگهداری می‌شوند.
محل نگهداری زندانیان سیاسی موسوم به بند امنیتی دارای 60 تخت خواب بوده، اما همواره حدود 120 زندانی در آن نگهداری می‌شوند و نفرات مازاد بر ظرفیت کف خواب هستند.از عمده مشکلات زندانیان سیاسی زندان سنندج نگهداری زندانیان جرائمی چون سارقین مسلح، قتل، متجاوزین به عنف، خلافکاران حرفه‌ای و همچنین جرائم مواد مخدر در کنار آنها می‌باشد.
بنا به گزارش سایت کردستان امروز، دادستان عمومی و انقلاب سنندج بر وجود تراکم زندانیان در زندان این شهر اذعان کرده و خواستار توسعه فضای نگهداری آنان شده است و عنوان کرد که تراكم جمعیت كیفری در زندان مركزی سنندج می طلبد كه مسئولین تلاش مضاعفی در جهت توسعه فضای سرانه زندان داشته باشند.
اكبر جوهری دادستان عمومی و انقلاب سنندج در بازدید از زندان مركزی شهر سنندج با مشاهده وضعیت نگهداری زندانیان بر لزوم توسعه فضای سرانه زندان تاكید كرد.
در میان زندانیان سیاسی سنندج تعداد زیادی از فعالان فرهنگی از جمله چندین نفر روزنامه‌نگار، شاعر و نویسنده به چشم می‌خورند.
 پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر