۱۳۹۰ دی ۱۱, یکشنبه

اعتراف رژیم به ترس از محاکمه موسوی و کروبی


العربیه: علی سعیدی نماینده آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در سپاه پاسداران گفته است امکان محاکمه میرحسین موسوی و مهدی کروبی دوتن از رهبران معترضان وجود ندارد جون آن ها هوادار دارند.
میرحسین موسوی و مهدی کروبی از حدود یازده ماه پیش در حبس خانگی به سر می برند.
به گزارش خبرگزاری "فارس" علی سعیدی گفته است: "برخی می‌گویند چرا موسوی و کروبی را محاکمه نمی‌کنند، دلیلش این است که آنها حریم و یک عده هوادار دارند که من نمی‌توانم اسم هواداران آنها را ببرم. همین چند روز پیش مرد خاکستری گفته بود که من از این دو نفر تبری نمی‌جویم. اینها آدم‌های خوبی هستند. خب حالا ببینید ما چند نفر عمامه به سر داریم که همچنان از عناصر بین الغی در فتنه حمایت می‌کنند."
نماینده آیت الله خامنه ای به هویت " مرد خاکستری " اشاره ای نکرده است اما از بین روحانیون بلندپایه جمهوری اسلامی ایران اکبرهاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی از برخورد با معترضان به نتایج انتخابات انتقاد کرده بودند.
سعیدی اظهار داشت که غیر از موسوی و کروبی عناصر و بنیانگذاران اصلی و عوامل پشت پرده انتخابات سال 88 را یا نمی‌توان شناخت و یا به راحتی نمی‌توان معرفی کرد، چون حریم دارند.


اصولگرایان اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور را "فتنه" می نامند.
نمانیده آیت الله خامنه ای در سپاه، با حساس خواندن انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی گفت: "در هيچ انتخاباتي به ياد ندارم كه مقام معظم رهبري درباره خطر امنيتي شدن آن هشدار داده باشد، ولی ايشان برای انتخابات آتی اين هشدار را مطرح كرده‌اند. مقام معظم رهبری بر اهميت انتخابات، ضرورت مشاركت حداكثري، نگراني از امنيتي شدن انتخابات و ضرورت اتحاد در بين كساني كه به انقلاب وفادارند تاكيد كرده‌اند و ما هم بايد به اين تاكيدات توجه كنيم."
این در حالی است که گروه ها و شخصیت های اصلاح طلب، انتخابات مجلس شورای اسلامی را که قرار است حدود دو ماه پیش برگزار شود، به دلیل آن چه "مهیا نبودن شرایط برای برگزاری انتخابات آزاد و سالم" خواندند، تحریم کردند.
نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه جریان‌های داخلی باید در جهت‌گیری‌های خود دقت کنند، اظهار داشت:‌ "جریان موسوم به انحراف زمینه‌ای را فراهم کرد که ممکن است شائبه دوگانگی در حاکمیت را تداعی کند."
اصولگرایان نزدیک به آیت الله خامنه ای، به نزدیکان محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران، "جریان انحرافی" می گویند."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر