۱۳۹۰ دی ۱۵, پنجشنبه

ادامه بازداشت زندانی سیاسی هادی عابدی

article picture
ادامه بازداشت زندانی سیاسی هادی عابدی علیرغم گذشت 2 ماه از پایان یافتن محکومیت غیر انسانی وی
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی هادی عابدی باخدا بیش از 2 ماه است که از مدت محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی وی می گذرد ولی بازجویان وزارت اطلاعات همچنان از آزادی وی ممانعت می کنند.مدت محکومیت 2 سالۀ او آبان ماه به پایان رسیده بود.
زندانی سیاسی هادی عابدی با خدا 15 آبان سال 1388 با پرونده سازی بازجویان وزارت و ارسال پرونده وی به شعبۀ 1 دادگاه انقلاب توسط بابایی رئیس این شعبه مورد محاکمه و به 2 سال زندان محکوم شد و حکم غیر انسانی و غیر قانونی وی به اجرا گذاشته شد.
زندانی سیاسی هادی عابدی باخدا از زندانیان سیاسی دهۀ 60 می باشد که هنگام دستگیری مورد اصابت گلوله سپاه پاسداران قرار گرفت و دچار قطع نخاع گردید. او از آن زمان تا به حال قادر به حرکت نیست و فقط با کمک صندلی چرخ دار حرکت می کند. اصابت گلوله باعث آسیب رساندن به سایر اندام های وی گردید که از جملۀ آن کلیه و از کار افتادن کامل مثانه می باشد. او همچنین در طی مدت بیش از 2 سال زندان با شرایط قرون وسطایی دچار ناراحیتهای جدیدی گردید و بیماریهای قبلی وی تشدید گردید .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ادامه بازداشت این زندانی سیاسی که مدت محکومیت او 2 ماه است که به پایان رسیده را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای بازدید از زندانها ،ملاقات با زندانیان سیاسی و خانواده های آنها جهت تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائۀ آن به دبیر کل سازمان ملل متحد می باشد 
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
15 دی 1390 برابر با 05 دسامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر