۱۳۹۰ دی ۱۵, پنجشنبه

از حقوق بشر اسلامی تا اعدامهای همه روزه!


از حقوق بشر اسلامی تا اعدامهای همه روزه!
          
مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سه سال پس از تأسیس سازمان ملل متحد در 10 دسامبر 1948  اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر را تصویب کرد ، که هدف آن برقراری تضمین حقوق و آزادی‌های برابر برای همه مردم میباشد.که اینک در سراسر جهان به عنوان روز جهانی حقوق بشر گرامی داشته می‌شود. ولی با گذشت چهل سال از تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر برخی از رهبران کشورهای مسلمان تازه فهمیدند چیزی به نام" حقوق بشر" حیات دارد، و به سال 1990 اعضای سازمان کنفرانس اسلامی اعلامیه ای با عنوان " اعلامیه حقوق بشر اسلامی" منتشر کردند، اعلامیه ای که نمیتواند از برتری طلبی و تبعیض دینی فاصله بگیرد. اعلامیه ای که در آن تلاش شده است اسلام وامت مسلمان را به عنوان" برگزیده ترین" دین به بشریت معرفی کند.
پس از انتشار این اعلامیه مزدورانی در حکومت اسلامی تحت عنوان ،مدافعان حقوق بشری های اسلامی راه افتادند و چون همیشه وقیحانه خود را مبدع و مبلغ همین حقوق بشراسلامی جا زدند تا آبرویی برای افکار و کردار این حکومت عوامفریب و تا گردن آلوده دست و پا کنند. یکی از نام آشناترین این مزدوران محمد جواد لاریجانی بوده و هست ، کسی که سخیفانه از مجازات اعدام و سنگسار و شکنجه دفاع می کند .جنایتکاری که سالیانی ست به بشر ستیزی مشغول است ، و در باب پدیده ی" حقوق بشر اسلامی" سخن می گوید و آن را تبلیغ و ترویج می کند. موجودی که همه ی ویژگی های این نوع از "حقوق بشر" را در چهره و کلام دارد.
اما موضوعی که در این مقاله میخواهم به آن بپردازم و دارای اهمیت بسیار بالای دارد تصویب لایحه مجازات اسلامی است. قانونی که نام آن را «لایحه ضد بشری مجازات اسلامی یا لایحه جنایت علیه بشریت» میتوان نامید.که اگر این لایحه خطرناک به تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی برسد ،شاهد جنایات بیشتر از سوی رژیم اسلامی خواهیم بود.
زیرا طبق ماده ۲۸۷ این قانون چنانچه هرکس مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میکروبی خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد، به گونه ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی الارض محسوب و به اعدام محکوم می گردد. که اگر این لایحه غیر قانونی به تصویب رسد خطری جدی جان فعالان حقوق مدنی و سیاسیون را که همیشه با احکامی همچون اقدام علیه امنیت ملی محاکمه میشوند تهدید خواهد کرد.
حال در قانون فوق اگر فردی مورد کینه و خصومت و انتقام جویی دستگاههای امنیتی قرار گیرد چنانچه در گذشته تنها به پنج سال (حداکثر مجازات اقدام علیه امنیت کشور) محکوم می شده است. پس از تصویب این قانون به اعدام محکوم خواهد شد و مجازات اعدام حتی گریبان معاون در جرم را که در تشکیل عنصر مادی جرم نقشی نداشته است را در بر می گیرد!
همچنین قبل از تصویب این لایحه شاهد گزارش عفو بین الملل که از سازمان های غیردولتی مدافع حقوق بشر است، مبنی بر افزایش موارد اعدام های مربوط به جرائم مواد مخدر در ایران میباشیم.این سازمان در آستانه انتشار یک گزارش جدید درباره ایران اعلام کرد، اعدام مجرمان مواد مخدر در ایران به طور هشدار دهنده ای افزایش داشته است. تنها در سال 2011 که  هنوز به پایان نرسیده 600 نفر در ایران اعدام شده اند. از این شمار دست کم 488 نفرشان بنا به جرائم مربوط به خرید و فروش مواد مخدر اعدام شده اند.با توجه به گزارش ارسالی از سوی این نهاد شاهد این هستیم که تمامی این احکام در دادگاههای غیرعلنی و محرمانه و بدون حضور وکیل و هئیت منصفه ودر بسیاری از موارد اجرای حکم در ملا عام اجرا شده میباشد . که درهمین رابطه دیگر برادر این مزدور یعنی شیخ صادق آملی لاریجانی در تارخ 28/9 /90 برای گزارش فوق درباره اعدام‌ در ملا‌عام گفت:« براساس قانون و شریعت اسلامی برخی اعدام‌ها براساس قوانین و آرای قضات رسیدگی‌کننده و با انجام تشریفات قانونی باید در ملاعام باشد، چرا که ما تابع نص قرآن و اسلام هستیم و آنچه در این قطعنامه علیه اعدام‌های در ملا‌عام آمده است در واقع مخالفت صریح با اساس و نص اسلام و قرآن دارد.
همچنین موضوع سب النبی را نیز باید افزود که در ماده ۲۶۳ آمده است: هر کس پیامبر را دشنام دهد یا قذف کند ساب النبی بوده و به اعدام محکوم می گردد! کافی است که یک نفر تنها بر زبان دشنامی علیه پیامبر دهد. این شخص محکوم به اعدام خواهد شد. مضاف به اینکه در تبصره این ماده آمده است: قذف هر یک از ائمه معصومین و یا حضرت فاطمه یا دشنام به ایشان در حکم سب نبی است.
مسئله ای که در این چند روز گذشته  محمدرضا پورشجری وبلاگ‌نویس ۵۱ ساله و نویسنده وبلاگ‌ (گزارش به خاک ایران) را با سختی‌های مضاعفی روبرو کرده است. پورشجری بعد از تحمل هفت ماه سلول انفرادی در دادگاه اول خود که دادگاهی غیرعلنی و بدون حضور وکیل برگزار شد به اتهام «توهین به رهبری» و «اقدام علیه امنیت ملی» به سه سال زندان محکوم شد.اما در دادگاهی که در چند روز آینده نیز برگزار میشود این وبلاگ‌نویس با اتهام «محاربه» و «سب‌النبی» محاکمه خواهد شد. مشاهده میکینم که تحمل حاکمان جمهوری اسلامی به قدری پایین است و از اعتماد به نفس ناچیزی برخوردارند که حتی برای یک ناسزای کوچک مجازات اعدام اعمال می کنند. و می بینیم که آنچه برای نمایندگان مجلس اهمیت ندارد جان آدمی است. 
اما در رابطه با موارد فوق احمد شهید گزارشگر وِیژه ایران در گزارش سال جاری خود به نکاتی پیرامون نقض آشکار حقوق انسانی در ایران اشاره نموده و قطعاً گزارش بعدی او در ماه مارس سال آینده نیز متضمن نکات تأمل‌برانگیز دیگری از نقض و نادیده گرفتن آشکار حقوق اولیه انسانی در کشوری است که به نام دین و حقوق بشر اسلامی حکومت می‌کند.
در کلام آخر باید بگویم ،سخن گفتن از حقوق بشر و کرامت انسانی از سوی این مزدوران ، چیزی جز اهانت به بشر نیست ، مزدورانی که سنگسار و اعدام و گردن زدن و قطع دست و پا و در آوردن چشم را از برکات اسلام می دانند، و فقط طی 33 سال حکومت شان دهها هزار دگراندیش و مخالف سیاسی و عقیدتی خود را به قتل رسانده اند، مزدورانی که کشتار انسان تبلیغ می کنند و نوجوانان زیر 18 سال را در ملاء عام به دار می آویزند و نسبت به جمعیت کشور در صدر کشورهایی که شهروندان خود اعدام می کنند، قرار دارد.
 آرش ناجی
Arashiran2010@gmail.com    

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر