۱۳۹۰ دی ۱۷, شنبه

نماینده مجلس: جایزه نوبل شیمی را به بهمنی بدهند


سایت ندای سبزآزادی: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه رییس کل بانک مرکزی ایران پول ملی کشور را به یک کاغذ پاره تبدیل کرده است، در اظهاراتی طعنه آمیز خواستار اعطای جایزه نوبل شیمی به بهمنی شد.
حسن ونایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار "قانون" به بی‌ثباتی موجود در بازار ارز اشاره کرده و در اظهاراتی طعنه آمیز گفت: بسیار خوب و پسندیده است که مسئولان کمیته نوبل، جایزه نوبل شیمی را به آقای بهمنی اهدا کنند چرا که وی توانست برای اولین بار مکانیزمی را ابداع کند که پول ایران به یک کاغذ پاره بی‌ا‌همیت تبدیل شود.
وی ادامه داد: سیاست‌های ناپایدار بانک مرکزی و تصمیم‌های نادرست این نهاد موجب شده است که شاهد کاهش روزافزون ارزش پول کشورمان باشیم. وضعیت تجار، تولیدکنندگان و صادرکنندگان در حال حاضر مشخص نیست و این افراد نمی‌توانند برنامه‌ریزی درستی برای آینده کاری خود داشته باشند و به بازار اطمینان ندارند.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور دچار نوعی برهم‌ریختگی شده است، خاطرنشان کرد: این وضعیت به شدت به ارزش پول ملی کشور آسیب می‌زند. این در حالیست که بانک مرکزی قادر به مهار این وضعیت نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر