۱۳۹۰ دی ۱۵, پنجشنبه

شکسته شدن کتف و پای دو تن از فعالان محیط‌ زیست کُرد در اطلاعات

کُردپا: بنا به منابع آگاه در هنگام بازجویی دو تن از سه عضو بازداشت شده "جمعیت سبز کُردستان" که بیش از 70 روز در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات شهر سنندج می‌باشند از ناحیه‌ی کتف و پا دچار شکستگی شده‌اند
آژانس خبررسانی کُردپا به منظور انتشار جزئیات بیشتر از شرایط جسمی و روحی وریا خسروی، اکبر گویلی و کامران رحیمی که از فعالان حفظ محیط‌زیست کردستان می‌باشند با کاوه طهماسبی دیگر عضو جمعیت سبز کردستان طی یک تماس تلفنی جزئیات بیشتری را جویا گردید. 

kawe-tehmasbi.jpg

کاوه طهماسبی
کاوه طهماسبی به کُردپا گفت: در روز یکم آبان‌ماه سال جاری سه عضو جمعیت سبز کردستان توسط مأموران امنیتی شهر سنندج و بدون تفهیم اتهام از سوی دستگاه قضایی حکومت اسلامی ایران بازداشت و طبق اخبار رسیده به بنده دو تن از آنان به نام‌های وریا خسروی و کامران رحیمی در پی بازجویی شدید مأموران اطلاعاتی سنندج از ناحیه‌ی کتف و پا دچار آسیب شدید و حتی شکستگی شده‌اند.
این فعال محیط‌زیست در ادامه‌ی گفتگو افزود: علی‌رغم بازداشت و نگهداری هفتاد روزی این سه عضو جمعیت سبز کردستان در اداره‌ی اطلاعات کماکان دادگاهی برای آنان تشکیل نگردیده و خانواده‌های آنها تا کنون چندین بار به مراکز امنیتی سنندج جهت دریافت خبری از وضعیت فرزندانشان مراجعه کرده و هربار بدون پاسخی بازگشته‌اند.

rizgar-rewsheni.jpg
رزگار روشنی


کاوه طهماسبی در باره‌ی اهداف جمعیت مذکور اظهار داشت: جمعیت سبز کردستان، در زمینه‌ی حفظ محیط زیست و گسترش چنین افکاری به ویژه در میان جوانان کردستان را از اهم اهداف تعیین شده‌ی خود دانسته و در این زمینه آموزش‌هایی نیز ارائه داده و "حفظ محیط زیست، حفظ زندگی است" از شعارهای اصلی جمعیت به شمار می‌رود.
کاوه طهماسبی و رزگار روشنی دو تن از دیگر فعالان فرهنگی و عضو جمعیت سبز کردستان بودند که چند ماه قبل به دلیل فشار و تهدید نیروهای امنیتی وابسته به حکومت اسلامی ایران مجبور به خروج از ایران شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر