۱۳۹۰ دی ۱۷, شنبه

ارتقای محمود احمدی نژاد به رتبه ی «دانشیاری» در دانشگاه علم و صنعت بدون داشتن صلاحیت علمی لازم


محمود احمدی نژاد با ارتقای علمی، به رتبه ی "دانشیاری" در دانشگاه علم و صنعت تهران دست یافت. این در حالی است که برخی از دانشجویان و اساتید این دانشگاه ضمن اعتراض به این ارتقای علمی، از عدم فعالیت علمی چشمگیر وی در سالیان اخیر خبر داده اند.
به گزارش دانشجونیوز، محمود احمدی نژاد که پیش از این با عنوان "استادیار" در دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت شناخته می شد، توسط هیات ممیزه این دانشگاه به رتبه ی "دانشیاری" ارتقا داده شده است. این در حالی است که دانشجویان این دانشگاه در گفتگو با دانشجونیوز اعلام نموده اند که وی در طول شش سال گذشته حضور چندانی در صحنه علمی این دانشگاه نداشته است.
همچنین در سال ٨٨ "کامران دانشجو"، استادیار دانشکده مکانیک دانشگاه علم و صنعت نیز در وضعیتی مشابه و در حالی که چهار سال به دلیل اشتغال در استانداری تهران و وزارت کشور عملا هیچ حضوری در دانشگاه نداشت، حائز رتبه "استادی" شد که این امر موجب اعتراض برخی از اساتید واقع گردید.
ارتقا یا رکود علمی


بر اساس مقررات وزارت علوم، ارتقای مرتبه اعضای هیئت علمی موسسه های آموزشی بر اساس نمرات کسب شده در فعالیت های آموزشی (کیفیت و کمیت تدریس، راهنمایی پروژه کارشناسی)، فعالیت های پژوهشی و فناوری (مقالات علمی، تولید دانش فنی، اختراع یا اکتشاف ثبت شده، تالیف کتاب، راهنمای پروژه کارشناسی ارشد و دکتری و ...)، خدمات علمی، اجرایی (تدوین کتاب، طراحی و راه اندازی آزمایشگاه و کارگاه، دبیری همایش های علمی، همکاری در قوای سه گانه و ...) و فعالیت های فرهنگی، تربیتی (همکاری موثر در اجرای امور فرهنگی، تدوین کتاب یا مقاله یا جزوه درسی در حوره فرهنگی، فعالیت به عنوان استاد مشاور فرهنگی و ...) می باشد.
"دانشیاری" از مراتب علمی دانشگاهی برای اعضای هیئت علمی است. این مرتبه بالاتر از مرتبهٔ استادیاری و پایین‌تر از استادی است. اساتید برای ارتقای علمی در این مرحله باید حداقل ١١٠ امتیاز از جداول تنظیم شده بر اساس فعالیت های اساتید را کسب کنند.
هیات ممیزه دانشگاه علم و صنعت در تاریخ پنجم دی ماه در حالی حکم ارتقای علمی محمود احمدی نژاد را تصویب کرده است که مشخص نیست وی چگونه در سال های اخیر که به دلیل حضور در جایگاه رییس دولت، در دانشگاه حاضر نشده و دچار رکود علمی بوده ، نمرات لازم را در فعالیت های ذکر شده برای ارتقای علمی کسب نموده است. برخی از منابع خبری نزدیک به آقای احمدی نژاد ادعا کرده اند که کلاس های درسی وی در نهاد ریاست جمهوری برگزار شده است.
یاران احمدی نژاد در علم و صنعت
در حالی که در سال های اخیر شمار زیادی از اساتید منتقد دانشگاه ها، به بهانه رکود علمی بازنشسته و از دانشگاه اخراج شده اند، شمار زیادی از دوستان و نزدیکان محمود احمدی نژاد در دانشگاه علم و صنعت، در بخش های مختلف دولتی به کار گرفته شده اند. به نظر می رسد ارتقای رتبه علمی محمود احمدی نژاد بدون داشتن صلاحیت علمی با نفوذ اساتید نزدیک به وی در هیئت ممیزه دانشگاه صورت گرفته است.
صادق محصولی، کامران دانشجو، مجتبی هاشمی ثمره، عبدالرضا شیخ الاسلام، علی اکبر محرابیان، نیکزاد، میرکاظمی، غضنفری، سلیمانی و بهبهانی از جمله دانش آموختگان و اساتید دانشگاه علم و صنعت می باشند که در سالیان اخیر از همکاران و نزدیکان محمود احمدی نژاد بوده اند. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر