۱۳۹۰ دی ۱۳, سه‌شنبه

نشریه پاسداران: راه‌اندازی پایگاه‌های بسیج در لبنان

سایت دیگربان: هفته‌نامه «صبح صادق» از راه‌اندازی پایگاه‌های بسیج در لبنان با مشورت فرماندهان سپاه خبر داد و خبرگزاری فارس تشکیل «سپاه پاسداران انقلاب مصر» را «مشکوک» اعلام کرد.
این هفته‌نامه روز دوشنبه (۱۲ دی) در تازه‌ترین شماره خود نوشته که حزب‌الله لبنان با مشاوره سپاه پاسداران اقدام به «تشکیل بسیج مردمی» در این کشور کرده است.
به نوشته «صبح صادق» چندی پیش تیمی از حزب‌الله لبنان به دستور حسن نصرالله در خصوص نحوه و چگونگی تشکیل «حلقه صالحین» به ایران سفر کرده و با فرماندهان سپاه و بسیج دیدار کرده‌اند.
این هفته‌نامه در پایان نوشته است: «شاید همین اکنون حلقه‌های صالحین در مساجد جنوب لبنان در حال تشکیل و پایگاه‌های بسیج در حال افتتاح است.»
در پیوند با این گزارش، خبرگزاری فارس، دیگر ارگان سپاه پاسداران در گزارشی تشکیل گروه ۴۰۰ نفره‌ای در مصر با عنوان «سپاه پاسداران انقلاب مصر» را «مشکوک» توصیف کرده است.این خبرگزاری نوشته است: «هنوز روشن نیست اعلام موجودیت چنین گروه‌هایی برای فریب افکار عمومی است یا اینکه ماهیت واقعی دارد.»
شنبه هفته جاری سایت «العربیه» گزارش کرد گروهى از جوانان مصرى چند صفحه فیس بوکى راه انداخته‌اند و نام آنها را «پاسداران انقلاب مصر» گذاشته‌اند.
به نوشته العربیه «آن‌ها در این صفحات پرچم مصر را با‌‌ همان رنگ‌ها ولى به شکل و شمایل پرچم ایران درآورده‌اند و تصویرى از آیت‌الله خامنه‌اى را نیز در وسط آن گذاشته‌اند.»
این سایت به نقل از محمد الخضرى، دبیرکل این گروه نوشته «پاسداران انقلاب مصر»، انقلاب اسلامى در ایران به رهبرى آقای خامنه‌اى را الگو والهام‌بخش خود مى‌دانند و همچون حزب‌الله لبنان کمک مالی دریافت می‌کنند.
پس از سرنگونی حسنی مبارک در مصر، گروه‌هایی از جنبش اخوان‌المسلمین به ایران سفر کرده و با مقام‌های جمهوری اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
فرماندهان سپاه در سال‌های اخیر بار‌ها اعلام کرده‌اند از هسته‌های مقاومت در کشور‌های «مستضعف» دفاع می‌کنند و حمایت از آن‌ها را وظیفه دینی و سیاسی خود می‌دانند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر