۱۳۹۰ آذر ۱۲, شنبه

سعید نعیمی به دلیل مصاحبه با صدای آمریکا متهم به همکاری با دول متخاصم و معاونت در جاسوسی شد


همسر سعید نعیمی، زندانی عقیدتی که از سوی دادگاه با اتهام «معاونت در جاسوسی» و همچنین «همکاری با دولت متخاصم» مواجه شده است بهکمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که از شنیدن اتهامات جدید شوک شده است.سعیده اسلامی به کمپین گفت که مصاحبه با صدای آمریکا مبنا و موضوع «همکاری با دولت متخاصم» بوده و مقامات قضایی هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه «معاونت درجاسوسی» اساسا به چه معناست و این جاسوسی برای چه کسی انجام شده است توضیحی ارائه نکرده اند.

سعید نعیمی، عضو شورای سیاستگذاری سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (دفتر تحکیم وحدت) ۱۹ اردبیهشت امسال بازداشت شد. او سه ماه در سلول انفرادی زندان کرج بود و بعد به دلایل نامشخص به زندان تبریز منتقل شد. او هم اکنون در بند زندانیان مالی و قاچقچیان زندان تبریز نگهداری می شود. سعید اسلامی با اشاره به اینکه دادگاه جدید همسرش هشتم دی ماه است، گفت:« تمام فعالیت های سعید در چارچوب قانون اساسی کشور بوده است، او در انتخابات شرکت کرده و با ستاد شهروند آزاد وابسته به کروبی همکاری داشته است که فعالیت های قانونی و آزاد بوده است. خوشبختانه در بازجویی ها هم هیچکدام از اتهاماتش را نپذیرفته است.»سعیده اسلامی در خصوص اتهام جدید همسرش به کمپین گفت:« ۴ آبان ماه اولین دادگاه سعید بود، گفتند که سعید با قید وثیقه آزاد می شود و سه روز دیگر به دادگاه برویم تا آنها مبلغ وثیقه را به ما بگویند اما سه روز بعد گفتند به دلیل نقض کیفرخواست دوباره باید پرونده اش رسیدگی شود. بعد فهمیدیم که دوباره سعید را مورد بازجویی قرار دادند و بازپرس سعی داشته که اتهام جاسوسی را به کیفرخواست اضافه کند که با اعتراض سعید تبدیل به معاونت در جاسوسی شده است. الان برای سعید جالب است که بداند بالاخره معاون چه کسی در این مدت بوده است، جاسوس اصلی کیست ؟ این اتهام مسخره و بی اساسی است. عجیب تر این است که بعد از آنکه سعید بازجویی هایش تمام شده و او را به بند عمومی فرستاده اند اتهام معاونت در جاسوسی را به او وارد کرده اند انگار سعید این جرم را در زندان مرتکب شده است.»
همسر سعید نعیمی در خصوص اتهام های دیگر همسرش گفت:« اتهام دیگر او همکاری با دول متخاصم از جمله آمریکا است. آنها تنها استنادشان چند مصاحبه سعید با صدای آمریکا است، با همین چند مصاحبه او همکار دول متخاصم شده است. بقیه اتهاماتش هم شبیه اتهاماتی است که به دیگر زندانیان زده اند، تبلیغ علیه نظام و تبانی علیه امنیت ملی. اما طی مطالعه ای که وکیلش روی پرونده سعید داشته است، گفت هیچ ادله و استناد خاصی برای اتهامات سعید در پرونده وجود ندارد.»خانم اسلامی با ذکر این مطلب که بعد از شنیدن اتهامات جدید دچار حمله قلبی شده و هم اکنون تحت مراقبت های پزشکی است به کمپین گفت:« وقتی شنیدم که به سعید اتهام جاسوسی زده اند خب شوک خیلی بزرگی برایم بود و دچار حمله قلبی شدم. اما برای آنکه سعید از وضعیت من باخبر نشود با اجازه کتبی خودم، دکترها من را از بیمارستان ص کردند. از زمانیکه سعید به زندان رفته است من چندین بار دچار حمله قلبی شده ام چون مرتب در اضطراب و فشار هستم. در این مدت یک پایم در بیمارستان بوده و یک پای دیگرم در دادسرا، زندان و دفتر دادستانی. اما متاسفانه هیچ مقامی هم پاسخگو نیست. چندین بار درخواست کردیم که سعید تا زمان دادگاه بعدیش با قرار وثیقه آزاد شود اما آنها قبول نکرده اند و گفته اند باید فعلا سعید آنجا بماند.»
با این حال همسر سعید نعیمی وضعیت جسمی او را مساعد عنوان نکرد و گفت:« قبل از زندان سعید بیماری سنگ کلیه داشت و دارو مصرف می کرد. در مدتی که در سلول انفرادی بود به دلیل اعتراض به شرایطش دست به اعتصاب غذا زد که اکنون دچار بیماری های گوارشی و کلیه شده است و از درد سنگ کلیه اش به شدت رنج می برد. متاسفانه در زندان پزشک متخصص هم وجود ندارد و سعید هر لحظه در این اضطراب است که نکند بیماریش در زندان حاد شود.»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر