۱۳۹۰ آذر ۸, سه‌شنبه

وزیر علوم: باید به سمت دانشگاه تمام عیار ولایت‌مدار برویم


کامران دانشجو، وزیر علوم ایران در جمع دانشجویان بسیجی و طرفدار حکومت ایران نسبت به مطرح شدن برخی از بحث‌ها در رسانه در ارتباط با هئیت امنای دانشگاه انتقاد نموده و و با تاکید بر «تربیت سربازان امام زمان در دانشگاه ها» گفته است: «باید به سمت دانشگاه تمام عیار ولایت‌مدار برویم.»

به گزارش دانشجونیوز، در پی مطرح شدن موضوع ارسال نامه از طرف کامران دانشجو، وزیر علوم به احمدی نژاد در ارتباط با انصراف از برگزاری جلسه هیئت امناء دانشگاه آزاد، وی این موضوع را تکذیب کرده و با تاکید بر اینکه اینکه «من اصلا اهل انصراف دادن نیستم و اهل تکلیف هستم»، اضافه کرد: «در این راستا سعی می کنم تکلیف خود را به درستی انجام دهم.»
بر اساس گزارش خبرگزاری های حکومتی، کامران دانشجو در همایش موسوم به «همایش بزرگ بسیجیان دانشگاه‌های تهران» که در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده است، با اشاره به مساله انتخاب هئیت امنای دانشگاه آزاد، از نگرانی «انجمن‌های اسلامی، تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان حزب‌اللهی» سخن به میان آورده و اضافه نموده است: «برخی‌ها نیز در رسانه‌‌ها با اهداف خاص مطالبی را در این خصوص منتشر می‌کردند.»
دانشجو در این دیدار گفت: «بنده در خصوص عدم برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد نامه‌ای به رئیس‌جمهور ننوشتم و از برگزاری این جلسه انصراف نداده‌ام. بنده اصلا اهل انصراف دادن نیستم و اهل انجام تکلیفم و قائلم به اینکه باید تکلیف را درست انجام داد.».
وزیر علوم در ادامه ملت ایران را «بسیجی و آماده» دانسته و گفته است: (ملت ایران) «فرهنگ عاشورا و 9 دی دارد.»


دانشجو با اشاره به اینکه «ما از زبونی و ددمنشی دشمن صحبت می‌کنیم»، "آمادگی" را ناشی از واهمه ندانسته و گفته است: «وقتی می‌گویم آماده‌ایم به دلیل واهمه‌ای که از قدرت پوشالی دشمن داریم نیست. تکلیف است که آماده باشیم.»
وزیر علوم ادعا کرد: «بسیج و بسیجی هویت خود را از عاشورا می‌گیرد و بسیجی انشاء عاشورا و انتشار کربلا می‌کند.»
. وی در ادامه به تعریف و تمجید از "بسیج" پرداخته و گفت: «بسیجی قدر معلم خود را می‌داند و به معلمش توهین نمی‌کند، حتی اگر منتقد وی باشد نمی‌تواند به معلم توهین کند و بگوید من بسیجی هستم.بسیجی اخلاقی معنوی دارد و با معنویت سر و کار دارد و چشم خود را بر واقعیات نمی‌بندد.»
وزیر علوم همچنین ادعا کرده است: «بسیجی وابسته به دنیا نیست و تشنه قدرت نبوده و خدمت می‌خواهد. بسیج ایثارگری و فداکاری است، نمی‌شود فردی در خود بماند و ادعای بسیجی بودن کند، باید از خود رها شد.»
کامران دانشجو در پایان تاکید کرد: «ولایت‌مداری در فرهنگ بسیجی عمود خیمه است. باید به سمت دانشگاه تمام عیار ولایت‌مدار برویم و سربازان امام زمان(عج) تربیت کنیم.»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر